Męczarnie Realu Madryt. Kuriozalny gol przywrócił rywala do życia

Piłkarze Realu Madryt nie bez problemów pokonali na wyjeździe Elche 2:1, a zawody z dubletem zakończył Vinicius Junior. Goście sami skomplikowali sobie życie w końcówce, gdy grali z przewagą jednego zawodnika, a mimo to stracili gola.

Tomasz Galiński
Na zdjęciu od lewej:  Lucas Boye i Militao PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Na zdjęciu od lewej: Lucas Boye i Militao
Problemy Królewskich rozpoczęły się tak naprawdę jeszcze przed meczem, gdy okazało się, że do dyspozycji Carlo Ancelottiego nie będzie przemęczony Karim Benzema, dla którego zabrakło miejsca w kadrze na sobotnie spotkanie.

Będące w pobliżu strefy spadkowej Elche CF długimi fragmentami było równorzędnym rywalem dla Realu Madryt. Wynikało to poniekąd z taktyki obranej przez gości, którzy dość nieoczekiwanie zagrali podobnie, jak na... Camp Nou. Oddali piłkę rywalowi i ten musiał męczyć się w ataku pozycyjnym. Królewscy byli w o tyle korzystnej sytuacji, że od 22. minuty byli na prowadzeniu. Elche straciło piłkę na własnej połowie i wystarczyły dwa podania, by Vinicius Junior miał czystą pozycję do oddania strzału w polu karnym. Warta podkreślenia jest asysta piętą Mariano Diaza, który zastąpił w wyjściowym składzie wspomnianego Benzemę. To było jedno z niewielu udanych zagrań Mariano w całym meczu.

To nie było wybitne spotkanie w wykonaniu madrytczyków, natomiast ostatecznie udało im się zgarnąć trzy punkty. Wydawało się, że po czerwonej kartce (w konsekwencji dwóch żółtych) dla Raula Gutiego jest już po wszystkim. Szczególnie, że dziesięć minut później dublet skompletował Vinicius.

Goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, dłużej utrzymywali się przy piłce. Nic nie zapowiadało nerwowej końcówki. Tylko, że na parę minut przed końcem fatalny błąd popełnił Casemiro. Brazylijczyk nie chciał podać na skrzydło, ale trafił w ustawionego niedaleko Dario Benedetto. Sytuacja o tyle kuriozalna, że futbolówka odbiła się w ten sposób, że Pere Milla po paru sekundach stanął oko w oko z Thibaut Courtois i zachował zimną krew. Gospodarze złapali kontakt, jednak nie byli w stanie powalczyć o coś więcej.

Elche CF - Real Madryt 1:2 (0:1)
0:1 Vinicius Junior 22'
0:2 Vinicius Junior 73'
1:2 Pere Milla 86'

Elche: Kiko Casilla - Helibelton Palacios, Enzo Roco, Pedro Bigas, Johan Mojica - Fidel (81' Ivan Marcone), Omar Mascarell (81' Pere Milla), Raul Guti, Javier Pastore (71' Gerard Gumbau) - Lucas Perez (71' Dario Benedetto), Lucas Boye (81' Tete Morente).

Real: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez (65' Dani Carvajal), Eder Militao, David Alaba, Marcelo (65' Ferland Mendy) - Luka Modrić (84' Eduardo Camavinga), Casemiro, Toni Kroos - Rodrygo (18' Marco Asensio), Mariano Diaz, Vinicius Junior (85' Eden Hazard).

Żółta kartka: Raul Guti (Elche).
Czerwona kartka: Raul Guti (63' Elche, za drugą żółtą).

20 Deportivo Alaves 38 8 7 23 31:65 31

Lewandowski jest w gazie. Rekordowy rok Polaka!

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)