Legia w strefie spadkowej! Zobacz aktualną tabelę ekstraklasy

Sporo działo się w sobotnich meczach 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Szalone mecze w Niecieczy i Białymstoku, dramatyczne rozstrzygnięcie w Grodzisku Wlkp. Gole nie padły jedynie w Zabrzu. Jak po tych wynikach kształtuje się tabela PKO Ekstraklasy?

Tomasz Galiński
Na pierwszym planie zdjęcia: Flavio Paixao PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na pierwszym planie zdjęcia: Flavio Paixao
Paradoksalnie danie główne tej serii gier otrzymaliśmy już o godz. 12.30, gdy na boisko wyszły zespoły Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Śląska Wrocław. To był jeden z bardziej szalonych meczów tego sezonu, a wynik zmieniał się w zasadzie co chwilę. Kiedy wydawało się, że Śląsk rzutem na taśmę wyrwie rywalowi punkt, pokazał się Mateusz Grzybek i w ósmej minucie doliczonego czasu gry zapewnił wygraną zespołowi z Niecieczy.

Dramatyczne rzeczy w końcówce działy się też w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań nie strzeliła gola w ósmym kolejnym spotkaniu i po raz kolejny nie zdobyła choćby jednego punktu. Tym razem katem ekipy Piotra Tworka okazała się Lechia Gdańsk, która zareagowała w najlepszy możliwy sposób po sensacyjnym odpadnięciu z Pucharu Polski. Wygraną gdańszczanom zapewnił gol Flavio Paixao z rzutu karnego w piątej minucie doliczonego czasu oraz kuriozalne samobójcze trafienie Jana Grzesika kilkadziesiąt sekund później. Dzięki tej wygranej Lechia zbliżyła się na dwa punkty do przewodzącego stawce Lecha Poznań.

Później emocji było zdecydowanie mniej. W Zabrzu odbył się mecz bez większej historii. Górnik bezbramkowo zremisował z KGHM Zagłębiem Lubin.

Na zakończenie sobotnich zmagań o wrażenia artystyczne zadbały Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice. To był prawdziwy spektakl. Do przerwy gliwiczanie prowadzili 2:0, w drugiej połowie nastąpił jednak nagły zwrot akcji, Jagiellonia złapała kontakt, doprowadziła do remisu i wszystko zaczęło się od nowa. Gdy w 83. minucie gola na 2:3 strzelił Michał Chrapek, a nieco później boisko z powodu czerwonej kartki opuścić musiał Błażej Augustyn wydawało się, że Piast już tego nie wypuści. Gospodarze zagrali jednak bardzo ambitnie i w ósmej minucie doliczonego czasu gry do kolejnego remisu doprowadził rezerwowy Bartosz Bida.

Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 4:3 (1:1)

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3 (0:2) 0:1 Arkadiusz Pyrka 22' 0:2 Damian Kądzior (k.) 41' 1:2 Fedor Cernych (k.) 51' 2:2 Jesus Imaz 63' 2:3 Michał Chrapek 83' 3:3 Bartosz Bida 90+8'

18 Górnik Łęczna 34 6 10 18 29:60 28

CZYTAJ TAKŻE: Wow! Tak Lewandowski strzelił gola z rzutu wolnego Dobre wieści dla selekcjonera. Maciej Rybus wrócił do formy [WIDEO] ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jedna patrzyła na drugą. Kuriozalna bramka w meczu pań