Adrian Benedyczak w wysokiej formie. Gol wyjątkowej urody!

Adrian Benedyczak ponownie zapewnił zwycięstwie Parmie Calcio. Tym razem polski napastnik strzelił pięknego gola w starciu z LR Vicenza Virtus (1:0).

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak (z lewej) cieszy się z gola Getty Images / Ettore Griffoni/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak (z lewej) cieszy się z gola
Drużyna gospodarzy grała w osłabieniu od 34. minuty spotkania, Juan Brunetta został wyrzucony z boiska za dwie żółte kartki. Podopieczni Enzo Mareski jednak nie cofnęli się do defensywy i objęli prowadzenie przed końcem pierwszej połowy.

Obrońcy gości nierozważnie zachowali się przed własnym polem karnym, po chwili Adrian Benedyczak dopadł do piłki. Napastnik Parmy nie zastanawiał się i bezpośrednio uderzy, w tej sytuacji bramkarz Matteo Grandi nie zdążył zareagować. To mocny kandydat do bramki 11. kolejki Serie B.

Po przerwie drugi żółty kartonik obejrzał piłkarz Vicenzy, Alessandro Di Pardo. W 83. minucie Gennaro Tutino wszedł na murawę za Benedyczaka. "Crociati" dowieźli korzystny wynik do końca. W chwili obecnej Parma plasuje się na 10. miejscu w tabeli.

Benedyczak uratował swój zespół w kolejnym meczu. W ubiegły czwartek Parma wygrała 2:1 w starciu wyjazdowym z Cittadellą, a 20-latek zdobył jedną z bramek. Bilans napastnika w trwających rozgrywkach to trzy trafienia w sześciu spotkaniach.

Parma Calcio 1913 - LR Vicenza Virtus 1:0 (1:0)
1:0 - Adrian Benedyczak 43'