Motor Lublin dostał lanie w niespodziewanej twierdzy

Beniaminek ze Stężycy jest już na czwartym miejscu w tabeli eWinner II ligi. To głównie zasługa wygranych na własnym stadionie. W niedzielę pokonał 3:0 Motor Lublin.

W tym artykule dowiesz się o:

Pod względem wyników na własnym stadionie Radunia jest drugą siłą najniższego szczebla centralnego. W dziewięciu meczach jako gospodarz odniosła siedem zwycięstw, raz zremisowała i poniosła jedną porażkę. Głównie dzięki temu ekipa ze Stężycy jest na czwartym miejscu w tabeli z coraz większymi szansami na występ w barażach.

Najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Damian Szuprytowski, który swoimi strzałami wypracował dwubramkowe prowadzenie Raduni. W 23. minucie elegancko przymierzył z woleja zza pola karnego, a w 43. minucie przeprowadził skuteczną akcję indywidualną. Beniaminek zszedł do szatni z wyraźnym kapitałem.

Motor nie potrafił poprawić wyniku nawet z rzutu karnego. Wprowadzić zwątpienie w szeregach gospodarzy mógł Michał Fidziukiewicz, ale najlepszy strzelec ligi nie pokonał swoim uderzeniem Kacpra Tułowieckiego. W odpowiedzi Radunia ustaliła rezultat na 3:0. Wykazał się jej napastnik Dawid Retlewski.

Radunia Stężyca - Motor Lublin 3:0 (2:0) 1:0 - Damian Szuprytowski 23' 2:0 - Damian Szuprytowski 43' 3:0 - Dawid Retlewski 86'

W 82. minucie Michał Fidziukiewicz (Motor) nie wykorzystał rzutu karnego. Kacper Tułowiecki obronił.

Radunia: Kacper Tułowiecki - Rafał Kosznik, Przemysław Szur, Dmytro Baszłaj (90' Sebastian Murawski), Bartosz Kuźniarski, Paweł Wojowski, Sebastian Deja (88' Wojciech Fadecki), Jakub Witek, Wojciech Łuczak (90' Kuba Lizakowski), Damian Szuprytowski (68' Michał Miller), Dawid Retlewski

Motor: Sebastian Madejski - Kamil Rozmus, Mateusz Cichocki, Cezary Polak, Filip Wójcik, Piotr Ceglarz (60' Maciej Firlej), Piotr Kusiński (26' Damian Sędzikowski), Rafał Król (73' Tomasz Kołbon), Tomasz Swędrowski, Vitinho (46' Adam Ryczkowski), Michał Fidziukiewicz

Żółte kartki: Deja (Radunia) oraz Kusiński, Swędrowski (Motor)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radunia Stężyca będzie minimum w strefie barażowej po rundzie jesiennej?