Szymon Żurkowski obok Neymara. Polak doceniony przez ekspertów

Szymon Żurkowski w weekend rozegrał jeden z najlepszych meczów w Serie A. Na boisku pojawił się jako rezerwowy i zdobył bramkę oraz zaliczył asystę. Teraz został doceniony przez serwis whoscored.com.

Łukasz Witczyk
Szymon Żurkowski (z prawej) Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski (z prawej)
Polski piłkarz na boisku pojawił się w 59. minucie i szybko dał o sobie znać. Szymon Żurkowski trzy minuty później wypracował asystę przy trafieniu Federico Di Francesco, a następnie pięknym strzałem z dystansu wyprowadził Empoli FC na prowadzenie 2:1. W końcówce Genoa CFC wyrównała, ale i tak Polak był bohaterem.

Według włoskich mediów, dwa kwadranse na boisku wystarczyły, by okrzyknąć Żurkowskiego najlepszym piłkarzem meczu. Polak zasłużył na wysokie noty i sporo zachwytów od dziennikarzy.

Żurkowski otrzymał od Włochów noty 7,5 i 8. Tak wysokich ocen od czasu pobytu we Włoszech były piłkarz Górnika Zabrze jeszcze nie dostawał. Piłkarz dał o sobie znać selekcjonerowi Paulo Sousie i zasygnalizował, że chciałby wrócić do kadry.

Jego występ docenił także serwis whoscored.com, który przygotował zestawienie najlepszej jedenastki weekendu w najsilniejszych pięciu ligach Europy. Oprócz włoskiej są to ligi w Anglii, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec.

Żurkowski znalazł się w zestawieniu dziennikarzy obok tuzów światowego futbolu. W jedenastce są bowiem Neymar czy Toni Kroos. Polak z notą 8,7 został umieszczony wśród asów minionego weekendu.