Krychowiak pracował na to cały mecz i dopiął swego

Selekcjoner Paulo Sousa musi szukać zastępstwa dla Grzegorza Krychowiaka. Doświadczony pomocnik na pewno nie wystąpi w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata.

Rafał Szymański
Na zdjęciu od lewej: Marcio Vieira i Grzegorz Krychowiak PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu od lewej: Marcio Vieira i Grzegorz Krychowiak
Reprezentacja Polski prowadziła 3:1 z Andorą po 60 minutach i dyktowała tempo gry. W drugiej połowie John Beaton ukarał Grzegorza Krychowiaka żółtym kartonikiem. Kadrowicz sfaulował przeciwnika, choć wcześniej kilkakrotnie był napominany.

Krychowiak tym samym przekroczył limit żółtych kartek i nie pomoże drużynie Paulo Sousy w ostatnim spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. 31-latek będzie miał z kolei "czystą kartę" w meczach barażowych o awans na mistrzostwa świata.

W 73. minucie rywalizacji wynik na 4:1 ustalił Lewandowski. Polska zdobyła komplet punktów, utrzymała się na drugiej pozycji w tabeli grupy I i jednocześnie zapewniła sobie miejsce w play-offach.

Selekcjoner nie będzie mógł skorzystać z Krychowiaka i wiele wskazuje na to, że nadchodzącym meczu postawi na Karola Linettego. To właśnie pomocnik Torino FC zastąpił kolegę w piątkowym starciu.

Polska zagra z Węgrami na Stadionie Narodowym już w najbliższy poniedziałek (15 listopada). Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godz. 20:45.

El. MŚ: Polacy wykonali plan, jednak znowu jest jakieś "ale"