Arka Gdynia nie popisała się przed półmetkiem sezonu

Arka Gdynia jest poza miejscami premiowanymi awansem oraz strefą barażową w połowie sezonu. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza przegrała 1:3 z Sandecją Nowy Sącz. Na ostatniej lokacie w tabeli pozostaje GKS 1962 Jastrzębie.

Arkadiusz Kasperkiewicz (przy piłce) WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Arkadiusz Kasperkiewicz (przy piłce)
Sandecja ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Aktualnie jest czwarta w tabeli, a niewykluczone nawet, że będzie zimować na miejscu premiowanym awansem. Na pewno ma bliżej do PKO Ekstraklasy niż Arka Gdynia. Podopieczni Dariusza Dudka przez całą rundę tułali się po obcych stadionach, mimo to punktują regularnie. W niedzielę podjęli przeciwnika z Pomorza w Niepołomicach.

Drużyna z Nowego Sącza krócej posiadała piłkę, ale oddała więcej strzałów. Biorąc pod uwagę wszystkie, była lepsza w statystyce 11:3, a uwzględniając tylko celne 6:3. Już w 3. minucie Damir Sovsić zdobył prowadzenie dla Sandecji z rzutu karnego, a odpowiedzią na wyrównanie, był jeszcze w pierwszej połowie gol Dawida Wolnego na 2:1. W końcówce Sebastian Rudol zadał Arce ostatni cios na 3:1.

Absurdalne było wejście na boisko Macieja Małkowskiego. Był jednym z zaledwie dwóch zmienników Dudka w tym meczu i zastąpił Roberta Janickiego w 78. minucie. Nie dotrwał jednak na boisku do ostatniego gwizdka, ponieważ zdążył zobaczyć dwa razy żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

GKS 1962 Jastrzębie pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Pojedynek na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa wyglądał na niezłą okazję do poprawienia notowań, ale nie została wykorzystana. GKS przegrał 0:1 po "golu do szatni" Adama Mesjasza. Autor decydującego trafienia sprawiał dużo problemów obrońcom z Jastrzębia-Zdroju i przed zmianą wyniku, oddał dwa groźne i niecelne uderzenia.