Niesamowite uderzenie! Zieliński strzela bramkę w arcyważny spotkaniu [WIDEO]

Napoli stoi przed szansą na odskoczenie od Milanu na 3 punkty i umocnienie się na pozycji lidera. Wynik w arcyważnym spotkaniu z Interem otworzył Piotr Zieliński.

Michał Płaszczyk
Piotr Zieliński i Jerzy Brzęczek podczas meczu reprezentacji Polski Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Piotr Zieliński i Jerzy Brzęczek podczas meczu reprezentacji Polski
SSC Napoli może coraz realniej myśleć o sięgnięciu po mistrzostwo Włoch. Neapolitańczycy prowadzą od kilku kolejek, jednak do tej pory tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek od AC Milanu.

Sobotnia porażka "Rossonerich" była świetną informacją dla zespołu Piotra Zielińskiego. Klub z San Siro po raz pierwszy w trwających ligowych rozgrywkach musiał uznać wyższość swojego rywala. Niedzielny mecz z ich odwiecznym przeciwnikiem, Interem, ekipa spod Wezuwiusza zaczęła świetnie.

Już w 18. minucie drużyna Luciano Spallettiego objęła prowadzenie, dzięki polskiemu pomocnikowi. "Zielu" oddał idealnie wymierzony strzał z pierwszej piłki, ze skraju pola karnego.

Było to 3. trafienie Polaka, w 12. ligowym występie w tym sezonie. Po słabszym okresie na początku października, Zieliński zdaje się wracać do świetnej dyspozycji. Na 4 ostatnie klubowe spotkania, tylko raz nie trafił do siatki.

Niestety dla Napoli, mediolańczycy zdołali szybko wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie. Do przerwy było 2:1 dla Interu, a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla "Nerazzurich". Neapolitańczycy pozostają na pozycji lidera - wciąż dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)