Dramat Ruch Chorzów w doliczonym czasie. Koszmary sprzed lat wróciły

Fatalna końcówka rundy jesiennej w wykonaniu Ruchu Chorzów zwieńczona w najgorszy z możliwych sposobów. Niebiescy w doliczonym czasie stracili gola na wagę przegranej 1:2 z GKS-em Bełchatów.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Kibice Ruchu Chorzów od kilku tygodni przecierają oczy. Co się stało z beniaminkiem eWinner II ligi? Niepokonany przez kilkanaście kolejek Niebiescy grają fatalnie od niemal dwóch miesięcy.

W meczu w Bełchatowie z GKS-em faworytem byli goście. Brunatni są poważnie zagrożeni spadkiem, od wielu tygodni nie wygrali. Gospodarze mieli swoje plany, wszak grali z przewidywalnym i słabym w ostatnim czasie Ruchem.

W 1. połowie goście starali się prowadzić grę, ale po raz kolejny mieli problemy z kreowaniem okazji. Chorzowianom po raz kolejny wyraźnie brakowało dynamiki. Więcej podań było do tyłu, niż do przodu. Stąd też nie mogło dziwić, że do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron cios zadali gospodarze. Niebiescy po raz kolejny w sezonie dali się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. W 61. minucie do piłki po dośrodkowaniu doszedł Dawid Flaszka i pokonał Jakuba Bieleckiego, który podobnie jak reszta zespołu w końcówce rundy zaliczył spory zjazd.

Ruch atakował, starał się dominować, ale wszystko dobrze wyglądało jedynie do okolic pola karnego. Goście powinni wyrównać w 73. minucie, kiedy świetnej szansy nie wykorzystał Przemysław Szkatuła.

Do remisu Niebiescy doprowadzili na sześć minut przed końcem, kiedy z pola karnego w okienko przymierzył Daniel Szczepan. Ten sam zawodnik kolejną okazję miał chwilę później, ale Leonid Otczenaszenko obronił strzał napastnika.

W końcówce gospodarze mieli okazję, ale Bielecki uratował Ruch. Chorzowianie raz jeszcze zaatakowali i wywalczyli rzut rożny. Jednak po fatalnym rozegraniu bełchatowianie ruszyli z kontrą. Przez niemal pół boiska na bramkę pędził Damian Warnecki i pokonał Bieleckiego. Sędzia już nawet nie wznawiał meczu.

Kibicom chorzowskiej drużyny mogły przypomnieć się momenty z czasów spadku z I ligi, kiedy Ruch notorycznie tracił gole w doliczonym czasie.

W poniedziałek ostatni mecz rundy w eWinner II lidze. Ważny dla chorzowian. Jeśli Chojniczanka co najmniej zremisuje z liderem Stalą Rzeszów, to wyprzedzi Niebieskich, którzy spadną na 3. miejsce. Dodajmy, że jeszcze kilka tygodni temu nad strefą barażową chorzowianie mieli osiem punktów przewagi.

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 2:1 (0:0)
1:0 - Dawid Flaszka 61'
1:1 - Daniel Szczepan 84'
2:1 - Damian Warnecki 90+5'

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko - Mateusz Gancarczyk, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński, Michał Graczyk, Marcin Ryszka, Artur Golański (65' Szymon Sołtysiński), Dawid Flaszka (90+1' Rafał Kujawa) - Damian Warnecki.

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (62' Piotr Kwaśniewski), Kacper Będzieszak, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (86' Damian Kowalczyk) - Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki (86' Patryk Sikora), Tomasz Neugebauer (39' Piotr Wyroba), Filip Żagiel (62' Jakub Siwek) - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Mokrzycki, Kwaśniewski, Szkatuła (Ruch).

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

GKS Bełchatów utrzyma się w eWinner II lidze?