W Hiszpanii wrze po jego zdjęciu z Lewandowskim

Nie milkną echa po bolesnej porażce Barcelony z Bayernem (0:3), która wyeliminowała Katalończyków z Ligi Mistrzów. Już dwie minuty po meczu uśmiechnięty stoper Barcelony uciął sobie pogawędkę z Robertem Lewandowskim.

Jakub Artych
Robert Lewandowski i Clement Lenglet Getty Images / Pedro Salado/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Clement Lenglet
To był przykry wieczór dla kibiców Barcelony, którzy przed środowym meczem mieli cień nadziei, że Duma Katalonii wygra w Monachium i awansuje do 1/8 elitarnych rozgrywek. Już w pierwszej połowie piłkarze Bayernu udowodnili, że oba zespoły dzieli różnica przynajmniej jednej klasy.

Zaledwie dwie minuty po zakończeniu meczu Bayernu i Barcelony, stoper Clement Lenglet został przyłapany na rozmowie z Robertem Lewandowskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Barca dostała srogą lekcję od gospodarzy, a francuski piłkarz był uśmiechnięty od ucha do ucha.

Podczas gdy jego koledzy z drużyny szli do szatni ze spuszczonymi głowami, on żartował sobie z Lewandowskim. - To zdjęcie rozpali wszystkich kibiców - napisano na twitterowym profilu programu "El Chiringuito".

Zachowanie Francuza z pewnością nie spodoba się kibicom Barcelony, którzy już wcześniej mocno krytykowali go na Camp Nou. Teraz możemy spodziewać się, że Lenglet nie będzie miał łatwego życia na swoim stadionie.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy od 21 lat Barcelona przepadła w fazie grupowej Champions League. Dla klubu to katastrofa sportowa, finansowa i wizerunkowa. W Lidze Mistrzów za awans do 1/8 otrzymuje się 9,6 mln euro. Za ćwierćfinał 10,6 mln, półfinał 12,5 mln, a finał 15 mln.

Blaugrana w lutym zagra w 1/16 Ligi Europy.

Dziś mija termin zgłaszania stadionów do baraży. Wiemy, który obiekt wybrał PZPN!

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)