Xavi wściekł się na swoich piłkarzy. Wyszło na jaw, jak ich zrugał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Xavi
Getty Images / / Na zdjęciu: Xavi

Kataloński "Sport" ujawnia, co działo się w szatni Barcelony w przerwie i po meczu z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Xavi nie gryzł się w język.

FC Barcelona po porażce z Bayernem Monachium (0:3) nie awansowała do fazy pucharowej Ligi Mistrzów 2021/22. Duma Katalonii na wiosnę zagra wprawdzie w Lidze Europy, ale marne to pocieszenie dla jednego z potentatów światowej piłki.

Kataloński dziennik "Sport" w czwartek pisze o grobowej atmosferze w szatni i ogromnej frustracji Xaviego. "Niektórzy z was nie rozumieją, co to znaczy grać dla Barcy" - miał zaatakować swoich podopiecznych szkoleniowiec.

Nerwowo zrobiło się przede wszystkim w trakcie przerwy (po 45 minutach Barcelona przegrywała 0:2). Po meczu, kiedy emocje już nieco opadły, Xavi tylko milczał. "Jego twarz mówiła jednak prawie wszystko. Gniew trenera był potężny" - czytamy w "Sporcie".

Żaden z piłkarzy Barcy nie miał odwagi zabrać głosu po porażce. 41-letni Xavi, który kilka tygodni temu przejął zespół od Ronalda Koemana, w Monachium zderzył się z przykrą rzeczywistością.

"Barcelona potrzebuje dziś podjęcia odważnych decyzji. Jeśli porażka w Lidze Mistrzów może się przydać, to właśnie po to, by dokonać w drużynie rewolucyjnych zmian. Im szybciej, tym lepiej" - podsumowuje hiszpańska gazeta.

Zobacz: Mueller szczery do bólu. Bezlitośnie podsumował występ Barcelony Klęska Barcelony w Monachium. Xavi zabrał głos po katastrofie