Radosław Majecki otrzymał szansę. Wczesny cios nie załamał AS Monaco

Radosław Majecki wystąpił w zremisowanym 1:1 meczu Ligi Europy ze Sturmem Graz. Michał Karbownik nie podniósł się z ławki rezerwowych Olympiakosu Pireus. Wyniki ostatnich spotkań nie wpłynęły na położenie klubów Polaków w tabeli.

Radosław Majecki Getty Images / Na zdjęciu: Radosław Majecki
Radosław Majecki dostał szansę pokazania się w trwającej edycji europejskich pucharów po raz drugi. Już w 7. minucie bramkarz AS Monaco miał pewność, że nie zachowa czystego konta w meczu ze Sturmem Graz. Co prawda rzucił się w odpowiednim kierunku, ale Jakob Jantscher strzelił ponad nim z rzutu karnego do bramki. Przed przerwą Kevin Volland wyrównał na 1:1 i na tym stanęło w sprawie wyniku.

Sturm miał w pierwszej połowie szansę na drugiego gola, ale nie wykorzystał karygodnego zachowania obrońców z księstwa. Majecki umiejętnie skrócił kąt w sytuacji sam na sam i nie pozwolił na umieszczenie piłki w siatce. Austriacka drużyna generalnie sporo strzelała, ale w większości przypadków niecelnie.

W tej samej grupie w bezpośrednim starciu o awans spotkali się Real Sociedad oraz PSV Eindhoven. Drużyna z San Sebastian musiała przekuć atut własnego boiska w zwycięstwo, a przedstawicielowi Eredivisie wystarczył remis. Także w tym meczu otwarcie wyniku nastąpiło z rzutu karnego, którego egzekutorem w 43. minucie był Mikel Oyarzabal. Ten sam zawodnik trafił na 2:0, a końcowy wynik 3:0 oznacza że Real zagra wiosną w Lidze Europy.

Pewny awansu Olympiakos Pireus miał jeszcze możliwość zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Warunkiem podstawowym było odniesienie zwycięstwa w meczu z Royalem Antwerp, ale rozpoczął występ w Belgii od poważnego falstartu i straty gola już w 8. minucie. W jego podstawowym składzie nie było Michała Karbownika, który zasiadł na ławce rezerwowych. Strat nie udało się odrobić i Olympiakos zagra już w następnej rundzie.

6. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Sparta Praga - Broendby IF 2:0 (1:0)
1:0 - David Hancko 43'
2:0 - Adam Hlozek 49'

Olympique Lyon - Rangers FC 1:1 (0:1) 0:1 - Scott Wright 43' 1:1 - Calvin Bassey (sam.) 49'

1:1 - Kevin Volland 30'

Real Sociedad - PSV Eindhoven 3:0 (1:0) 1:0 - Mikel Oyarzabal (k.) 43' 2:0 - Mikel Oyarzabal 62' 3:0 - Alexander Sorloth 90'

Liga Europy, gr. B 2021/2022

1 AS Monaco 6 3 3 0 7:4 12
2 Real Sociedad 6 2 3 1 9:6 9
3 PSV Eindhoven 6 2 2 2 9:8 8
4 Sturm Graz 6 0 2 4 3:10 2

Grupa C:

Legia Warszawa - Spartak Moskwa 0:1 (0:1)
0:1 - Żelimchan Bakajew 17'

SSC Napoli - Leicester City 3:2 (2:2) 1:0 - Adam Ounas 4' 2:0 - Eljif Elmas 25' 2:1 - Jonny Evans 27' 2:2 - Kiernan Dewsbury-Hall 33' 3:2 - Eljif Elmas 53'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Royal Antwerp FC - Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)
1:0 - Michel-Ange Balikwisha 7'

Fenerbahce Stambuł - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1) 0:1 - Djibril Sow 29' 1:1 - Mergim Berisha 42'