Drużyna Kamila Jóźwiaka nie traci ducha

Derby County zwyciężyło 1:0 z Blackpool FC i dołożył do tego swoją cegiełkę Kamil Jóźwiak. W The Championship gorzej poszło zespołom Michała Helika oraz Bartosza Białkowskiego.

Kamil Jóźwiak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Dopiero w listopadzie Derby County nadrobiło punkty ujemne otrzymane za nieprawidłowości finansowe. Szansa na utrzymanie w The Championship pozostaje minimalna, tym bardziej, że po wyjściu na plus w tabeli, drużyna przegrała dwa kolejne mecze. W sobotę Derby podjęło Blackpool FC, które nie zwyciężyło w sześciu wcześniejszych kolejkach. Gospodarze z Kamilem Jóźwiakiem w podstawowym składzie, a także Bartoszem Cybulskim na ławce, wygrali 1:0 dzięki strzałowi w 51. minucie Luki Plange'a.

Tylko nieco mniejsze problemy niż Derby ma Barnsley FC. To najgorzej punktujący klub w The Championship, który od początku sezonu wygrał tylko w dwóch spotkaniach. Najmniej goli strzela, dużo traci. Konfrontacja z Preston North End była kolejną szansą na przełamanie, ale nie została wykorzystana. Preston zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 po przerwie. Michał Helik rozegrał pełny mecz w pokonanym zespole.

Piłkarze Millwall zdobyli tylko punkt w trzech ostatnich meczach na wyjeździe. Tym razem wybrali się na teren Peterborough United, a ta drużyna nie zwyciężyła od siedmiu kolejek. Celem była pierwsza wygrana na Weston Homes Stadium od 2012 roku. Nie udało się go zrealizować. Co prawda drużyna Bartosza Białkowskiego objęła prowadzenie, ale później pozwoliła gospodarzom odwrócić wynik na 2:1.