Zabawił się z defensywą VfB Stuttgart. Zobacz bramki Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Robert Lewandowski nie zamierza się zatrzymywać. Jego Bayern Monachium pokonał we wtorek VfB Stuttgart 5:0, a reprezentant Polski dołożył dwa trafienia.

Mateusz Kozanecki
Bramka Roberta Lewandowskiego Twitter / Viaplay / Bramka Roberta Lewandowskiego
Bayern Monachium z kolejną ligową wygraną. Tym razem podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna uporali się z VfB Stuttgart. Do przerwy było 1:0, a po zmianie stron Bawarczycy dołożyli jeszcze cztery trafienia.

Dwa razy w krótkim czasie bramkarza rywali pokonał Robert Lewandowski. W 69. minucie otrzymał podanie od Serge'a Gnabry'ego. Napastnik uporał się z Florianem Muellerem i pokonał go miękkim strzałem.

Jednocześnie był to 1000. gol Polaka w Bundeslidze. Sam Lewandowski miał w tym momencie na swoim koncie już 294 trafienia w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Na tym jednak nie poprzestał. Zaledwie trzy minuty później ponownie zabawił się z defensywą gospodarzy. Ponownie asystował mu Gnabry. Tym razem Polak zaatakował piłkę wślizgiem po płaskim dośrodkowaniu.

Bayern Monachium zwyciężył 5:0. Robert Lewandowski natomiast umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców. W sezonie 21/22 strzelił już 18 bramek.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi w sezonie 21/22?