Manchester City kontynuuje świetną passę. Kolejna wpadka Chelsea

Manchester City wygrał ósmy mecz ligowy z rzędu. Tym razem podopieczni Pepa Guardioli rozprawili się z Newcastle United (4:0). Chelsea musiała zadowolić się podziałem punktów z Wolverhampton (0:0).

Rafał Szymański
radość piłkarzy Manchesteru City PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City
Pierwsza bramka dla Manchesteru City padła w kuriozalnych okolicznościach. Już w piątej minucie Joao Cancelo dośrodkował z prawej strony, Ciaran Clark minął się z piłką i po chwili Ruben Dias skierował ją do siatki. Defensor "Srok" mógł mieć pretensje jedynie do siebie.

Cancelo odegrał ważną rolę w 27. minucie gry. Riyad Mahrez przekazał piłkę portugalskiemu obrońcy, a ten znalazł sobie trochę miejsca i fantastycznie huknął z dystansu. Bramkarz Newcastle United nie miał żadnych szans.

Martin Atkinson podjął kontrowersyjną decyzję chwilę po drugiej bramce "The Citizens". Ederson ewidentnie sfaulował Ryana Frasera w polu karnym, lecz arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Obraz gry się nie zmienił po przerwie. W 53. minucie Bernardo Silva zgrał piłkę głową do Gabriela Jesusa i Brazylijczyk mocno uderzył w kierunku bramki. Martin Dubravka popisał się kapitalną paradą.

Mahrez do asysty dołożył bramkę. Ołeksandr Zinczenko precyzyjnie dośrodkował do algierskiego pomocnika, który strzałem z woleja pokonał Dubravkę. Po dłuższej przerwie sędzia uznał tego gola.

W 86. minucie Gabriel Jesus przedostał się w pole karne i wystawił piłkę Raheemowi Sterlingowi. Reprezentant Anglii ustalił rezultat. W ostatecznym rozrachunku Manchester City zwyciężył 4:0 na wyjeździe z Newcastle i umocnił się na fotelu lidera Premier League. Drużyna Eddiego Howe'a zajmuje przedostatnie miejsce w stawce.

Równolegle Wolverhampton Wandeders podejmowało londyńską Chelsea. Gospodarze mieli zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych w pierwszej części gry. W 15. minucie Daniel Podence trafił do siatki, jednak jego radość była przedwczesna. Sędzia główny odgwizdał spalonego.

Przez 90 minut "The Blues" oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Chelsea znajduje się na najniższym stopniu podium, natomiast Wolverhampton jest ósme.

Newcastle United - Manchester City 0:4 (0:2)
0:1 - Ruben Dias 5'
0:2 - Joao Cancelo 27'
0:3 - Riyad Mahrez 64'
0:4 - Raheem Sterling 86'

Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC 0:0