"Frustrujący mecz". Francuskie media bezlitosne dla Arkadiusza Milika

"Frustrujący jak zawsze w Ligue 1" - piszą francuskie media o środowym występie Arkadiusza Milika w meczu Olympique Marsylia - Stade de Reims (1:1). Reprezentant Polski - delikatnie mówiąc - nie zachwycił.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Milik ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Powiedzieć, że to nie był wieczór Arkadiusza Milika, to jakby nic nie powiedzieć. Reprezentant Polski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, ale na boisku był praktycznie niewidoczny.

W 67. minucie został zmieniony, a jego zespół rzutem na taśmę zdołał doprowadzić do remisu - dokonał tego Dimitri Payet skutecznie wykonując "jedenastkę" w... 98. minucie spotkania.

Wracając do naszego napastnika, to nie miał najlepszej prasy po tym występie. "Arkadiusz Milik rozczarował" - pisze wprost "ledauphine.com".

Zwrócono uwagę, że w 10. minucie oddał niezły strzał i to było wszystko, jeżeli chodzi o jego występ. "Frustrujący mecz" - dodano w komentarzu przyznając mu notę "3" (w skali od 1 do 10, gdzie 1 to występ poniżej krytyki).

"Kiedy próbował grać ze swoimi partnerami, tak naprawdę nie znalazł się na korzystnej pozycji" - dodaje "lephoceen.fr". Tutaj również zwrócono uwagę na to, że jedynym jego dobrym momentem był strzał obroniony przez bramkarza gości. Nota? "4".

"Niewiele pozytywów. Frustrujący jak zawsze w Ligue 1" - mocno oceniono postawę Milika w 90min.com. Można z tych słów wyczytać, że zdecydowanie lepiej wygląda w meczach pucharu kraju czy Ligi Europy. Tutaj również zapracował na ocenę "4".

"Poza jednym strzałem był zbyt mało niebezpieczny" - zauważono w maxifoot.fr, które oceniło występ Polaka na "3,5". Dodano, że w żaden sposób nie był w stanie zagrozić "zgrupowanej obronie" rywali z Stade de Reims.

Z najlepszej noty napastnik Olympique Marsylia mógł się cieszyć na Sofascore.com, która oceniła jego występ na "6,8".

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)