Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Jagiellonia Białystok wybiera trenera. Znamy nazwiska kandydatów

Według informacji WP SportoweFakty, Jagiellonia Białystok obecnie rozpatruje trójkę kandydatów na stanowisko trenera. Najwięcej zwolenników ma Marcin Brosz, ale na razie trudno powiedzieć o nim jako faworycie.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Jagiellonia Białystok Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Jagiellonia Białystok podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Ireneuszem Mamrotem. Jego druga przygoda z tym klubem trwała zaledwie pół roku. Słaba postawa drużyny w drugiej części rundy jesiennej skłoniła zarządzających do kolejnej już zmiany w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Przewodniczący rady nadzorczej Wojciech Strzałkowski zapowiedział w Polskim Radiu Białystok, że nowy szkoleniowiec zespołu z Podlasia będzie znany w pierwszych dniach stycznia. Nie chciał wymieniać nazwisk kandydatów do tego stanowiska. Wspomniał jedynie, że nie ma tam Michała Probierza.

Przed kilkoma dniami dziennikarz Piotr Wołosik poinformował na Twitterze, że jednym z rozpatrywanych nazwisk przez Jagiellonię jest Piotr Nowak. Ma on mieć największe obecnie szanse na kontrakt.

Według naszych informacji, Jagiellonia obecnie bierze pod uwagę zatrudnienie jednego z trójki kandydatów. To wspomniany Nowak, Marcin Brosz i Jerzy Brzęczek. Największe poparcie udziałowców ma kandydatura tego drugiego, ale jest problem. Oczekiwałby on dłuższej umowy, a do takiej przynajmniej na start nie garną się w klubie.

Jak ustaliliśmy, w poniedziałek 27 grudnia rządzący Jagą mają po raz kolejny rozmawiać na temat wyboru nowego szkoleniowca. Finalne negocjacje z kandydatami mają zaś odbywać się w pierwszych dniach tygodnia po świętach Bożego Narodzenia, więc nazwisko tego ostatecznie wybranego może być znane jeszcze przed końcem obecnego roku.

Warto zaznaczyć, że w Jagiellonii trwają również poszukiwania dyrektora sportowego. Póki co fiaskiem zakończyły się rozmowy z Jackiem Zielińskim.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdy futbolu w wyjątkowej sesji!
Kto byłby najlepszą opcją na nowego trenera Jagiellonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • Franz Semper Fidelis Zgłoś komentarz
  Przecież im nie trener potrzebny tylko pastuch. Szarpnęli by się na jakiegoś juhasa, akurat są po redyku. Dużo nie wydadzą, wyślą delegację na zbiorowy bilet do Zakopca i przywiozą
  Czytaj całość
  jakiegoś Gąsiennicę, będzie jak w sam raz.
  • HABASIK Zgłoś komentarz
   Jaga skazana na Probierza, Probierz skazany na Jagę.
   • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
    A może Sousa, co?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×