Tusk zaskoczył na konferencji. Takiego zestawienia jeszcze nie było

Zamieszanie związane z odejściem Paulo Sousy komentowane jest również w kręgach politycznych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej swoje zdanie na ten temat wygłosił Donald Tusk.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Donald Tusk PAP / Tomasz Gzell / Na zdjęciu: Donald Tusk
We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Wypowiadał się przede wszystkim na pytania związane z polityką.

Nie zabrakło jednak nawiązania do ostatniego zamieszania związanego z Paulo Sousą. Wypowiedź na temat selekcjonera reprezentacji Polski poprzedziło pytanie o… przejęcie władzy w naszym kraju przez opozycyjną partię.

- Pan Samuel Pereira pyta, jeśli pańskie życzenia świąteczne na Twitterze oznaczają, że chciałby pan przejąć władzę już w 2022 roku, to jak chciałby pan to zrobić? Czy do tego celu posłuży program PO? - zapytał Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.

Najpierw Donald Tusk przedstawił swój punkt widzenia dotyczący możliwości zorganizowania przedterminowych wyborów parlamentarnych w Polsce, a następnie przeszedł do porównania... redaktora naczelnego TVP Info Samuela Pereiry do Paulo Sousy.

- Proszę wybaczyć ten żart, ale nie sądziłem, że ostatni tydzień mijającego roku będzie tak bardzo portugalski. Dwie głośne postaci, pan trener Sousa i pan redaktor Pereira pozostaną na długo w naszej pamięci. Może nie najlepiej, ale na pewno będziemy pamiętali o tym portugalskim finale roku 2021 - powiedział Donald Tusk.

O Samuelu Pereirze głośno zrobiło się w poniedziałkowy wieczór. W mediach pojawiła się informacja, że szef portalu tvp.info celowo chował się w wannie, aby uniknąć spotkania z komornikiem. Takie informacje opublikowała adwokat Dorota Brejza (więcej TUTAJ). Do wypowiedzi Tuska Pereira odniósł się natomiast na Twitterze.

Dodajmy, że niewykluczone jest, że selekcjoner Paulo Sousa pozostanie bez pracy. Negocjacje z Internacionalem Porto Alegre zostały przerwane, a do Flamengo Rio de Janeiro może trafić Jorge Jesus.

Czytaj także:
Szef Internacional powiedział, dlaczego zerwał rozmowy z Sousą
Nawałka wróci do kadry?! Jest odpowiedź trenera

ZOBACZ WIDEO: Wyzwanie przed nowym trenerem Polaków. "Nie chcę, aby doszło do takiej sytuacji"


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×