The Championship: czyste konto Bartosza Białkowskiego, jego drużyna może marzyć o awansie

Bartosz Białkowski ma za sobą bardzo udany wieczór. W środę jego Millwall FC odniosło wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Coventry City.

Szymon Mierzyński
Bartosz Białkowski Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Decydującego gola dla gości zdobył w 79. minucie Tom Bradshaw. Dzięki tej wygranej podopieczni Marka Rowetta mają 33 pkt. i przesunęli się na 11. miejsce w tabeli The Championship.

Coventry City gromadzi 34 "oczka" i plasuje się jedną pozycję wyżej. Obie ekipy mogą realnie myśleć o występach w barażach, których stawką będzie awans do Premier League. Huddersfield Town, które otwiera strefę nagradzaną przedłużeniem sezonu, ma 36 pkt.

Bartosz Białkowski zaliczył w środę 23. występ w obecnym sezonie zaplecza angielskiej ekstraklasy. Ma na koncie komplet minut i pewne miejsce w składzie Millwall. Do tej pory pięciokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

W następnej serii zespół z Londynu zagra na wyjeździe z Bristol City. Ten mecz zaplanowano w niedzielę o godz. 14.00.

Coventry City - Millwall FC 0:1 (0:0)
0:1 - Tom Bradshaw 79'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Millwall zagra co najmniej w barażach o awans do Premier League?