Andrzej Duda wysłał list do polskich sportowców. Wspomniał o pewnym rekordzie

Prezydent RP z powodu zakażenia koronawirusem nie mógł się pojawić w Centrum Olimpijskim w Warszawie, by podsumować występy Biało-Czerwonych za ubiegły rok.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Andrzej Duda Materiały prasowe / prezydent.pl / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w tym roku zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i była zmuszona zrezygnować z udziału w wydarzeniu podsumowującym dokonania polskich sportowców w 2021 r.

Prezydent RP skierował do uczestników list, który odczytano w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Największą imprezą sportową w ubiegłym roku były igrzyska olimpijskie w Tokio (przełożone z 2020 r.), z których reprezentacja Polski przywiozła 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

"Dziękuję za walkę, determinację i poświęcenie, które zaowocowały rekordem medalowym w przypadku występów olimpijskich reprezentacji Polski w XXI wieku" - napisał w liście Andrzej Duda (cytat za Polską Agencją Prasową).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa
Prezydent myślami jest już przy zimowych igrzyskach, które w dniach 4-20 lutego odbędą się w Pekinie. Jak zapewnił, trzyma kciuki za kolejne kwalifikacje olimpijskie naszych reprezentantów i życzy wszystkim powrotu do normalności w 2022 r.

Głos na Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej zabrał też prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, który podkreślił, że Pekin2022 w dobie pandemii koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem dla PKOl.

Ważnym wyróżnieniem PKOl jest Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOl im. Piotra Nurowskiego. Indywidualne wyróżnienie za rok 2021 trafiło do mistrzyni w rzucie młotem Anity Włodarczyk. Drużyną Roku została wioślarska czwórka podwójna: Agnieszka Kobus–Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, a Trenerem Roku wybrano Aleksandra Matusińskiego.

Nagrody Nadziei Olimpijskiej im. Eugeniusza Pietrasika otrzymali: Julia Olszewska (kajakarstwo) i Jakub Majchrzak (siatkówka).

Zobacz:
Polka wystrzeliła z formą w idealnym momencie. "Cieszę się, że mogę być częścią historii" [WYWIAD]
Kuriozum w Tokio. Takiego błędu wioślarzy jeszcze nie widzieliście

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×