Ależ obrona Szczęsnego! Będziesz oglądać i oglądać

Wojciech Szczęsny nie zawiódł w kluczowym momencie. Polski bramkarz w samej końcówce obronił strzał kapitana AS Roma i zapewnił Juventusowi komplet punktów.

Rafał Szymański
kapitalna interwencja Szczęsnego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: kapitalna interwencja Szczęsnego
To był prawdziwy rollercoaster. Rzymianie rozpoczęli strzelanie w 11. minucie, gdy Tammy Abraham znalazł drogę do siatki. Chwilę później do remisu doprowadził Paulo Dybala.

Podopieczni Jose Mourinho zdecydowanie lepiej weszli w drugą połowę. "Stara Dama" musiała gonić wynik po trafieniach Henrikha Mkhitaryana i Lorenzo Pellegriniego. Później Juventus rozmontował defensywę gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Manuel Locatelli, Dejan Kulusevski oraz Mattia De Sciglio.

W 81. minucie Matthijs de Ligt zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i podyktował "jedenastkę". Na domiar złego Holender zobaczył drugą żółtą kartkę.

Do strzału został wyznaczy kapitan "Giallorossich". Pellegrini stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, a następnie uderzył w lewy dolny róg. Reprezentant Polski wyczuł intencje przeciwnika i popisał się fantastyczną interwencją. Po chwili golkiper utonął w ramionach kolegów.

Rezultat już się nie zmienił. W szlagierze Serie A Juventus FC zwyciężył 4:3 z AS Roma. To był szczególny moment dla Szczęsnego, który przypomniał się kibicom na Stadio Olimpico. Kadrowicz w latach 2015-2017 występował w stołecznym zespole.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Szczęsny jest najlepszym bramkarzem w Serie A?