Gwiazdor przeszedł COVID-19. Teraz pojawiły się niepokojące informacje

Pierre-Emerick Aubameyang nie znalazł się w kadrze Gabonu na mecz Pucharu Narodów Afryki z Ghaną (1:1). Powód jest niepokojący. Potwierdza to federacja w oficjalnym komunikacie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Stuart MacFarlane / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Gwiazdor Arsenalu był jednym z trzech zawodników reprezentacji Gabonu, u których przed startem Pucharu Narodów Afryki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oprócz niego pozytywne wyniki testów uzyskali też Axel Meye i Mario Lemina.

Cała trójka pokonała COVID-19, ale nie znalazła się w kadrze na spotkanie z Ghaną. Powodem nie są jednak braki kondycyjne po przejściu choroby.

"Według komisji medycznej zawodnicy, którzy ledwo co przeszli koronawirusa, nie mogą wziąć udziału w tym meczu. Badania wykazały problemy z sercem. Nie chcemy podejmować ryzyka" - informuje w oficjalnym komunikacie gabońska federacja.

Mecz Gabon - Ghana zakończył się remisem 1:1. Dla pierwszych bramkę w 88. minucie strzelił Jim Allevinah, w barwach drugich na listę strzelców w 18. minucie spotkania zapisał się z kolei Andre Ayew.

To kolejne problemy Pierre-Emerick Aubameyanga w ostatnim czasie. Miesiąc temu został pozbawiony opaski kapitańskiej Arsenalu (więcej TUTAJ), teraz mówi się o jego możliwym transferze. Łączy się go z FC Barcelona.