Lech zagrał jak na lidera przystało. Zespół Skorży wbił cztery gole Banikowi

Lider PKO Ekstraklasy szykuje się do rundy wiosennej. W sobotę Lech Poznań rozprawił się z czeskim Banikiem Ostrawa (4:2). Sędzia podyktował aż trzy rzuty karne.

Rafał Szymański
piłkarze Lecha Poznań WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Pierwsza połowa należała do "Kolejorza". W 27. minucie strzelanie rozpoczął Dani Ramirez. Hiszpan był zupełnie niepilnowany i precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Chwilę później było już 2:0. Pedro Tiba uruchomił podaniem Adriela Ba Louę, a ten strzelił między nogami Viktora Budinsky'ego.

Maciej Skorża wymienił cały skład w przerwie i dał szansę młodzieżowcom. Banik złapał kontrakt w 59. minucie, gdy Petr Jaron podszedł do rzutu karnego. 25-latek wygrał pojedynek z golkiperem Lecha. Drugi gol Czechów był ozdobą sobotniego mecz. Jiri Klima pięknym strzałem z dystansu przelobował van der Harta.

Filip Marchwiński doskonale zachował się w 77. minucie. Młody pomocnik ograł dwóch rywali w polu karnym, a następnie zmieścił piłkę przy lewym słupku. Ostatnie słowo należało do Niki Kwekwskiriego. Gruzin zamienił rzut karny na bramkę.

W samej końcówce czeska drużyna miała jeszcze jedną "jedenastkę". Tym razem Matej Sin trafił w słupek. Wynik się już nie zmienił.

Lech Poznań zwyciężył 4:2 z Banikiem Ostrawa w tureckim Belek. Lider PKO Ekstraklasy rozegra jeszcze cztery mecze kontrolne. 18 stycznia podopieczni Macieja Skorży zmierzą się z KF Shkupi.

Lech Poznań - Banik Ostrawa 4:2 (2:0)
1:0 - Dani Ramirez 27'
2:0 - Adriel Ba Loua 30'
2:1 - Petr Jaron (k.) 59'
2:2 - Jiri Klima 67'
3:2 - Filip Marchwiński 77'
4:2 - Nika Kwekweskiri (k.) 80'

Lech: Filip Bednarek (46' Mickey van der Hart) - Lubomir Satka (46' Joel Pereira, 74' Filip Borowski), Bartosz Salamon (46' Mateusz Skrzypczak), Antonio Milić (46' Maksymilian Pingot), Barry Douglas (46' Alan Czerwiński), Adriel Ba Loua (46' Maksym Czekała, 80' Filip Wilak), Radosław Murawski (46' Jesper Karlstrom), Pedro Tiba (46' Nika Kwekweskiri), Dani Ramirez (46' Michał Skóraś), Jakub Antczak (46' Jakub Kamiński), Norbert Pacławski (46' Filip Marchwiński)

Banik: Viktor Budinsky - Jan Juroska, Jakub Pokorny, David Lischka, Jirí Fleisman, Petr Jaron, Jirí Boula (82' Matej Sin), Filip Kaloc, Nemanja Kuzmanović, David Buchta, Jiri Klima.