KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kontrowersyjna uchwała PZPN. Działacze piłkarscy będą mieli zakneblowane usta

Działacze związkowi będą we środę dyskutować w sprawie kontrowersyjnej uchwały medialnej. Ma ona drastycznie ograniczyć możliwość kontaktowania się ich z mediami.

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Cezary Kulesza WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
Tylko cztery osoby mają mieć prawo do wypowiedzi na tematy związane z PZPN. Będą to prezes Cezary Kulesza, rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski, sekretarz generalny związku Łukasz Wachowski oraz szefowa departamentu komunikacji Aleksandra Rosiak.

Oto fragmnt projektu uchwały:
"Przez aktywność medialną na należy rozumieć każdą interakcję (niezależnie od formy i środka komunikacji) z przedstawicielami środowiska medialnego, w wyniku której dochodzi do udzielenia jakichkolwiek informacji na temat działalności PZPN.
Osobami uprawnionymi do podejmowania aktywność medialnych są:
1. Prezes PZPN
2. Sekretarz Generalny PZPN
3. Rzecznik prasowy PZPN
Osoby niewymienione w ust. 2 mogą podejmować aktywności medialne wyłącznie po uzyskaniu uprzedniej zgody udzielonej przez prezesa PZPN.
Wniosek o uzyskanie zgody należy przesłać na skrzynkę komunikacja@pzpn.pl, podając co najmniej następujące informacje:
wskazanie medium, którego dotyczy aktywność
określenie formy aktywność medialnej (np. wywiad prasowy, występ na żywo)
zwięzły opis tematyki praz przewidywanie zagadnienia, które zostaną poruszone".

W trakcie prac do "osób kontaktowych" dopisano szefową departamentu komunikacji. Przepis budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród dziennikarzy. Przemysław Iwańczyk z Radia Tok FM i telewizji Polsat zauważa, że to może spowodować paraliż komunikacyjny, jeśli dziennikarze będą czekali na odpowiedzi przesadnie długo. Dlatego zamiast oficjalnych wypowiedzi media zostaną zalane anonimowymi informacjami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego wejścia na stadion jeszcze nie widzieliście!

Czego obawiają się dziennikarze i działacze? Jeden z baronów podaje przykład: - Załóżmy, że mamy luźną rozmowę na tematy piłkarskie z jakimś działaczem. I nagle on jest zapytany o jakieś rozwiązania wdrożone przez PZPN. Ale nie może się wypowiedzieć, musi odesłać do rzecznika, to absurd. Albo sprawy szkoleniowe. Chce pan pogadać z dyrektorem Dorną na temat zmian w programie szkolenia, potrzebuje pan jednej wypowiedzi do materiału, a on musi czekać na zgodę prezesa i opóźnia panu publikację o dzień.

Kolejny działacz: - Załóżmy, że będzie chciał pan zapytać po meczu Pawła Wojtalę albo Radka Michalskiego o opinię, bo to przecież byli piłkarze. I oni mają wysłać maila do prezesa, czy mogą mówić o reprezentacji?

W mediach ukazała się już informacja, że projekt uchwały napisała Aleksandra Rosiak, ale kontrowersyjne poprawki mieli wprowadzić Wachowski z Henrykiem Kulą, szefem Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Kula jednak kategorycznie zaprzecza. - Nie jestem autorem. Zresztą to tylko projekt uchwały, będzie ona dyskutowana na zarządzie, można wnosić swoje poprawki. Niemniej jednak sprawy komunikacji powinny zostać uporządkowane tak, jak dzieje się w każdej normalnej firmie. Jednak każdy, kto mnie zna, wie, że ja działam inaczej. U mnie dziennikarze mają pełne prawo do informacji - mówi.

Mamy więc projekt uchwały, do którego nikt nie chce się przyznać. Projekt będzie dyskutowany w środę na zarządzie PZPN.

Co sądzisz o projekcie uchwały PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×