KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Legia Warszawa pogrążona w żałobie. Zmarł Wiktor Bołba

17 stycznia w wieku 64 lat zmarł Wiktor Bołba. Był kustoszem i pomysłodawcą muzeum Legii Warszawa. Napisał także książki o Lucjanie Brychczym i Kazimierzu Deynie.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wiktor Bołba Materiały prasowe / Legia Warszawa / Na zdjęciu: Wiktor Bołba
"Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 17 stycznia zmarł Wiktor Bołba, Pomysłodawca i Kustosz Muzeum Legii - pierwszej tej wielkości placówki w Polsce przy klubie sportowym, współautor Księgi Stulecia, autor książek o Lucjanie Brychczym i Kazimierzu Deynie oraz wielki pasjonat historii naszego klubu" - przekazała Legia Warszawa na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Dla Legii był on bardzo ważną postacią. Nie tylko pracował w klubowym muzeum, ale także pasjonował się historią warszawskiego zespołu. Mógłby o niej rozmawiać godzinami. Napisał zresztą kilka książek dotyczących tego tematu.

"Wiktor był postacią absolutnie wyjątkową, obdarzoną doskonałą pamięcią i powszechnie lubianą przez pracowników i kibiców. Był autorytetem, przyjacielem i doradcą. Był niezastąpiony. Był mistrzem w swojej profesji. Jego odejście to wielka strata dla klubowej społeczności" - dodał stołeczny klub.

Bołbę na Twitterze pożegnali m.in. Zbigniew Boniek i Cezary Kucharski. "Strasznie mi przykro. Wiktor był legionistą z krwi i kości. Kiedyś niby rywale, ale zawsze z wielkim szacunkiem" - napisał były prezes PZPN. "Smutna wiadomość! Żegnaj Wiktor. Zawsze będę pamiętał rozmowy z Tobą o historii Legii" - dodał Kucharski.

Z kolei dziennikarz WP SportoweFakty Piotr Koźmiński wspominał, że zawsze gdy zagraniczne ekipy telewizyjne przyjeżdżały do Warszawy kręcić reportaż o Legii, to muzeum prowadzone przez Bołbę i rozmowy z nim były obowiązkowym punktem.

"Pięknie opowiadał, wspaniałe oprowadzał po swoim królestwie. Strasznie żal. Spoczywaj w pokoju Wiktorze" - napisał Koźmiński.

Czytaj także:
Wielka porażka "Lewego"! To totalne zaskoczenie
Były reprezentant Polski pod wrażeniem atutów Lewandowskiego. "To się rzadko zdarza"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
  Zamknij już pysk legionowiak, człowiek zmarł uszanuj to
  • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
   Ja Legionista żegnam legendę następującą pieśnią, którą ponoć sam nasz Zmarły lubił: Mistrzem Polski jest Legia, Legia CWKS! Legia to jest potęga, Legia CWKS! Mistrzem Polski jest
   Czytaj całość
   Legia, Legia CWKS! Legia to jest potęga, Legia CWKS! Mistrzem Polski jest Legia, Legia CWKS! Legia to jest potęga, Legia CWKS!
   • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
    Drodzy bracia Legioniści! Kto za Legią, niech pod każdym kolejnym artykułem o Legii odda cześć naszemu wielkiemu legijnemu bratu, jakim był śp. Wiktor Kołba!
    • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
     Ja jako kibic Legii Warszawa jestem wstrząśnięty tą informacją! Umarła legenda Legii, pan Wiktor Kołba! Dla mnie, śp. Kołba był wzorem, jak zgłębiać się w historię Legii Warszawa
     Czytaj całość
     oraz jaką ogromną wiedzę o CWKS-ie ma posiadać każdy kibic! Gdyby nie śp. Wiktor, wszyscy by zapomnieli o Deynie i trenerze Górskim! Znów są razem, w niebie! Żegnaj Wiktor! Cześć legendzie Legii Warszawa!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×