Ghana w szoku! Remis, który ucieszył wszystkich

W Pucharze Narodów Afryki rywalizacja zakończyła się w grupie C. Sprawa awansu ważyła się do końca. Maroko pewne występu w fazie pucharowej było już wcześniej. We wtorek 2. miejsce zapewnił sobie Gabon.

Michał Piegza
Jordan Ayew Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Jordan Ayew
Ghana sensacyjnie zakończyła udział w Pucharze Narodów Afryki już po fazie grupowej. Zespół prowadzony przez Milovana Rajevaca w meczu ostatniej szansy musiał pokonać Komory.

Już do przerwy pachniało niespodzianką. Skazywana na porażkę drużyna prowadziła, dodatkowo Ghana grała w dziesiątkę. Po przerwie Komory podwyższyły prowadzenie, ale faworyt zaatakował i doprowadził do remisu. Jedną z bramek zdobył, znany z gry w Górniku Zabrze, Richmond Boakye. Ghana szukała zwycięskiej bramki, ale to rywale zadali cios.

Komory wygrały 3:2, ale prawdopodobnie niewiele to da. Zespół zajął w tabeli grupy C zajął 3. miejsce, ale w dorobku ma zaledwie trzy punkty i w tzw. małej tabeli zajmuje 4. miejsce. 3. kolejka rozegrana zostanie jeszcze w trzech grupach.

W meczu decydującym o 1. miejscu remis. Gabon dwukrotnie prowadził z Marokiem, ale typowani do końcowego triumfu rywale doprowadzali do remisu. Już przed meczem obie ekipy były świadome, że podział punktów pozwoli im utrzymać pozycje po dwóch meczach.

Pierwszą drużyną z trzecich miejsc, która awansowała do fazy pucharowej jest reprezentacja Malawi. Krok od gry dalej są także zawodnicy Wyspy Zielonego Przylądka.