Kapitalna bramka w Serie A. Skorupski nie ustrzegł się błędu [WIDEO]

Trafienie Gianluki Caprariego było ozdobą meczu Hellas Werona - Bologna FC (2:1). Łukasz Skorupski nie będzie dobrze wspominał 23. kolejki Serie A.

Rafał Szymański
błąd Łukasza Skorupskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: błąd Łukasza Skorupskiego
W 14. minucie Bologna FC rozpoczęła strzelanie na Stadio Marc'Antonio Bentegodi. Riccardo Orsolini zdecydował się na strzał wolejem i w ten sposób pokonał bramkarza rywal. Goście cofnęli się do defensywy. Chwilę później Łukasz Skorupski został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

Kadrowicz skapitulował w końcówce pierwszej połowy. Darko Lazović dośrodkował do Gianluki Caprariego, który fantastycznie uderzył piętą i Skorupski niefortunnie interweniował.. Jak się okazało, piłka już przekroczyła linię bramkową.

Decydującą bramkę wypracował duet Kevin Lasagna - Nikola Kalinić. Chorwacki napastnik odnalazł się w polu karnym i oddał strzał głową z niewielkiej odległości. Tym razem polski bramkarz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W piątek Hellas wygrał 2:1 na własnym stadionie z Bologna FC. Skorupski kilka razy zatrzymał rywali, ale cieniem na jego występie kładzie się sytuacja z 38. minuty. Jego bilans w trwających rozgrywkach Serie A to 22 występy i siedem czystych kont. 30-letni golkiper jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)