Jagiellonia Białystok bez wygranej z serbskim średniakiem

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 (1:0) z serbską Mladost Lucani w trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek.

Kuba Cimoszko
Fiodor Cernych WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Fiodor Cernych
Jagiellonia Białystok weszła w drugi etap zgrupowania w tureckim Belek. Jej piłkarze nadal jednak nie zachwycają. W meczu sparingowym z serbską Mladost Lucani nie przeważali zbytnio rywali, którzy w tabeli odpowiednika naszej PKO Ekstraklasy zajmują 11. miejsce.

Zespół z Podlasia prowadził do przerwy 1:0 po nieco szczęśliwym golu. W 44. minucie uderzał Fiodor Cernych, a nieudana próba blokowania go przez Bogdana Milosevicia poprowadziła piłkę do siatki. Zwycięstwa jednak nie było, bo w końcowych fragmentach drugiej części Nikola Jojić popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

Jagiellonia i Mladost nie zachwycały, choć stworzyły sobie kilka niezłych okazji do zdobycia goli. Ostatecznie jednak brakowało skuteczności.

Jagiellonia Białystok - Mladost Lucani 1:1 (1:0)
1:0 - Bogdan Milosević (sam.) 44'
1:1 - Nikola Jojić 83'

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors (46' Zlatan Alomerović) - Paweł Olszewski (46' Kacper Tabiś), Michał Pazdan (46' Miłosz Matysik), Bojan Nastić (46' Jakub Orpik), Bartłomiej Wdowik (46' Bartosz Bida) - Taras Romanczuk (46' Karol Struski), Oliwier Wojciechowski (46' Michał Nalepa) - Fiodor Cernych (46' Tomas Prikryl), Przemysław Mystkowski (46' Martin Pospisil), Michał Żyro (46' Jan Faberski) - Maciej Twarowski (46' Andrzej Trubeha).