Co dalej z Erlingiem Haalandem? Klub wydał oświadczenie

Taka informacja mogła pojawić się tylko w koszmarach fanów Borussii Dortmund. Przed sztabem BVB niemały problem do rozwiązania.

Kamil Sobala
Erling Haaland PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Erling Haaland
Erling Haaland otworzył wynik wygranej (3:2) rywalizacji Borussii Dortmund z 1899 Hoffenheim na wyjeździe. Jednak mimo tego Norweg nie będzie miło wspominał tego meczu. W 63. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Axel Witsel.

Powodem tej zmiany był uraz napastnika BVB, co potwierdził klub w swoim komunikacie. - Haaland cierpi na problemy z mięśniami, które wymagają leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach [...] Życzymy Erlingowi, aby znów był w dobrej formie tak szybko, jak to możliwe i wrócił do robienia tego, co kocha najbardziej, czyli strzelania bramek dla Dortmundu - czytamy.

Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty jego powrotu na boisko. W niemieckich mediach spekuluje się, że w tym przypadku przerwa od futbolu może potrwać kilka tygodni.

Norweg w 14 meczach tego sezonu Bundesligi zdobył aż 16 bramek oraz zanotował pięć asyst. Z kolei w Lidze Mistrzów rozegrał trzy spotkania, w których trzykrotnie trafił do siatki rywali.

Dla Borussii będzie to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ bardzo potrzebuje skuteczności 21-latka w walce o tytuł z Bayernem Monachium. Aktualnie BVB traci sześć oczek do ekipy z Bawarii. Okazja do powiększenie dorobku punktowego drużyny Marco Rose'a już 6 lutego w meczu z Bayerem Leverkusen na własnym terenie. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 15:30.

Jerzy Dudek czeka na decyzję ws. selekcjonera. "Nie powinniśmy panikować"
PNA: piękny sen kopciuszka! Najmniejszy kraj Afryki ma drużynę w ćwierćfinale