Co dalej z Erlingiem Haalandem? Klub wydał oświadczenie

Taka informacja mogła pojawić się tylko w koszmarach fanów Borussii Dortmund. Przed sztabem BVB niemały problem do rozwiązania.

Kamil Sobala
Erling Haaland PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Erling Haaland
Erling Haaland otworzył wynik wygranej (3:2) rywalizacji Borussii Dortmund z 1899 Hoffenheim na wyjeździe. Jednak mimo tego Norweg nie będzie miło wspominał tego meczu. W 63. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Axel Witsel.

Powodem tej zmiany był uraz napastnika BVB, co potwierdził klub w swoim komunikacie. - Haaland cierpi na problemy z mięśniami, które wymagają leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach [...] Życzymy Erlingowi, aby znów był w dobrej formie tak szybko, jak to możliwe i wrócił do robienia tego, co kocha najbardziej, czyli strzelania bramek dla Dortmundu - czytamy.

Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty jego powrotu na boisko. W niemieckich mediach spekuluje się, że w tym przypadku przerwa od futbolu może potrwać kilka tygodni.

Norweg w 14 meczach tego sezonu Bundesligi zdobył aż 16 bramek oraz zanotował pięć asyst. Z kolei w Lidze Mistrzów rozegrał trzy spotkania, w których trzykrotnie trafił do siatki rywali.

Dla Borussii będzie to trudny orzech do zgryzienia, ponieważ bardzo potrzebuje skuteczności 21-latka w walce o tytuł z Bayernem Monachium. Aktualnie BVB traci sześć oczek do ekipy z Bawarii. Okazja do powiększenie dorobku punktowego drużyny Marco Rose'a już 6 lutego w meczu z Bayerem Leverkusen na własnym terenie. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 15:30.

Jerzy Dudek czeka na decyzję ws. selekcjonera. "Nie powinniśmy panikować"
PNA: piękny sen kopciuszka! Najmniejszy kraj Afryki ma drużynę w ćwierćfinale

Komentarze (16)
  • Poot-Cris Zgłoś komentarz
    @Legionowiak 3.0: Nie wiem skąd masz takie informacje ale... Według "Gazzetta dello Sport", Vlahovic uzgodnił już warunki transferu z Juventusem Turyn. Według informacji "La
    Czytaj całość
    Nazione", serbski reprezentant chce przenieść się tylko do Starej Damy i WYKLUCZA transfer zagraniczny. Oprócz Bayernu, Vlahovic był również łączony z FC Arsenalem. NIGDY nie było nawet wzmianki o BVB - o kontakcie nie wspomina. Czyżby zaraził cię bakcyl bajkopisarstwa na wp.pl?
      Chyba Haaland i jego najbliższe otoczenie (manager z ojcem na czele) doskonale zdaje/ą sobie sprawę że jest "kontuzjogenny". Dlatego chcąc jak zajwięcej zarobić stawia
      "kosmiczne" żądania. Przeglądnąłem "historię" jego gry pod ''kątem'' Bundesligi. Erling w Borusii jest od sezonu 2019/20 - debiutował w styczniu 2020. Do rozegrania było (do dzisiaj) 72 spotkania ligowe. Haaland rozegrał - grając co najmniej przez 80 minut, w 45 meczach. Reszta to albo przerwy spowodowane kontuzjami oraz mecze które trwały góra 60 minut ponieważ powodem były m.in. kontuzja, braki kondycyjne, brak wytrenowania brak "zgry"... po powrocie na boisko po kontuzji. Czy piłkarz uważający się za wschodzącą gwiazdę powinien mieć tyle przerw w grze? I to - dla przypomnienia, obecna i ostatnia wydarzyła się BEZ UDZIAŁU PRZECIWNIKA! Co to będzie jeżeli "wybierze się" na wyspy - gdzie i taka opcja się pojawiła? Co się stanie jak w licze hiszpańskiej "ktoś go odpowiednio potraktuje". Nie życze chłopakowi źle ale jeżeli mając taką "kryształową budowę ciała" niech nie wybiera się z motyką na księżyc ponieważ grozi mu kalectwo - i to piszę na serio. Zyczę mu powodzenia ale... zdrowia nie da się kupić!!!
      • papandeo Zgłoś komentarz
        Facet jest silny jak tur, szybki, skuteczny ale obciążenia, którym poddaje organizm są olbrzymie i chyba będzie coraz gorzej z kontuzjami.
        • Robert 333 Zgłoś komentarz
          Napisze to raz jeszcze ktoś kto kupi halanda wtopi po całości talentu mu nie brakuje,ale budowa wyklucza zawodowe granie w piłkę będzie kontuzja za kontuzją! Czy już jest?
          • werty Qwerty Zgłoś komentarz
            Zawsze jak go widzę to brakuje mi tylko munduru NSDAP i psa na smyczy obok
            • tomjac3 Zgłoś komentarz
              " Sport to zdrowie" mówi znane powiedzenie. Bardziej chciałoby się powiedzieć raczej "sport to urazy".
              • Tomash_PB Zgłoś komentarz
                Goncie go, poki pare groszy wpadnie
                • zbych22 Zgłoś komentarz
                  Nabrzmiały gwizdek wybrzmi o 15.30. Trzeba cudaczyć bo inaczej się chłam nie sprzeda.
                    Gwiazdor z porcelany. Która to już jego kontuzja w Borussii?
                    • Fullcontakt Zgłoś komentarz
                      Facet ma dużą masę, jeszcze przy jego wieku organizm wytrzymuje te sprinty ale będzie co roku gorzej
                      • update Zgłoś komentarz
                        Pierwszy gwizdek wybrzmi... Autor zaszalał. Wybrzmi, wybrzmi, wybrzmi. Muszę się oswoić z tym wybrzmieniem gwizdka. A może by tak bardziej normalnie, zwyczajnie: pierwszy gwizdek
                        usłyszymy... lub po prostu mecz rozpocznie się o godzinie...
                        • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
                          Jak chce odejść, to niech sobie odchodzi! Borussia Dortmund już ma ponoć na miejsce Norwega nowego napastnika, jakim jest Dusan Vlahovic!