Warta Poznań rozegrała ostatni sparing. Remis z mocnym rywalem

Warta Poznań zakończyła sparingowe granie dobrym występem przeciwko Metalistowi Charków. Zabrakło tylko skuteczności, stąd bezbramkowy remis.

Szymon Mierzyński
Mateusz Kuzimski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Mateusz Kuzimski
Tym razem trener Dawid Szulczek ograniczył liczbę zmian i postawił na zawodników bliskich gry w pierwszym składzie, traktując potyczkę z 10. ekipą ukraińskiej ekstraklasy jako próbę generalną przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Poznaniacy stworzyli zdecydowanie więcej sytuacji niż rywal. W pierwszej połowie groźne strzały oddali Daniel Szelągowski, Mateusz Kuzimski i Mateusz Czyżycki, jednak za każdym razem na drodze do szczęścia stawał im bramkarz.

Po przerwie ponownie brylował Kuzimski, który miał kilka następnych szans. Bramki jednak nie padły i Zieloni musieli się zadowolić remisem. To spory progres w porównaniu do poprzednich meczów na zgrupowaniu w Turcji, bo w nich mieli nieszczelną defensywę (2:4 ze Slovanem Liberec i 1:3 ze Skendiją Tetowo).

Warta kończy powoli przygotowania do rundy wiosennej. Najbliższe 10 dni poświęci już na treningi.

Pierwsze tegoroczne spotkanie o stawkę czeka poznaniaków w niedzielę 6 lutego o godz. 12.30. W ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się w Grodzisku Wlkp. z Górnikiem Łęczna.

Warta Poznań - Metalist Charków 0:0

Skład Warty Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Mateusz Kupczak, Jakub Kiełb (46' Miłosz Szczepański), Michał Kopczyński (46' Kajetan Szmyt), Mateusz Czyżycki, Michał Jakóbowski (46' Jayson Papeau), Adam Zrelak (35' Mateusz Kuzimski), Daniel Szelągowski.

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO Ekstraklasie?