Polski zespół nie dokończył sparingu. Piłkarzy poniosło

Korona Kielce przygotowuje się do walki o powrót do PKO Ekstraklasy na zgrupowaniu w Turcji. Jej ostatni sparing zakończył się przed czasem i w gorącej atmosferze.

kłótnia piłkarzy Korony i Aktobe YouTube / FC AKTOBE-TV FC AKTOBE / Na zdjęciu: kłótnia piłkarzy Korony i Aktobe
Była 82. minuta meczu z FK Aktobe. Piłkarze zmagali się w nim z przeciwnikami, a także z gęstymi opadami deszczu. Przed polem karnym Korony Kielce doszło nagle do przepychanki między dwoma zawodnikami, ale nie została ona szybko wyjaśniona. Do akcji włączyli się podminowani kompani zwaśnionych graczy, a także sztabowcy obu klubów.

Dwóch graczy FK Aktobe runęło na ziemię, nikt nie dawał za wygraną. Długo trwało przywracanie porządku na boisku, ale za moment bójka przeniosła się w pobliże ławki rezerwowych. W tych okolicznościach sędziowie zrezygnowali z mieszania się w ten spór i po prostu zakończyli sparing przez 90. minutą.

Korona zwyciężyła 3:0 z siódmym zespołem ostatniego sezonu kazachskiej ekstraklasy dzięki strzałom do bramki Dalibora Takaca, Jacka Podgórskiego i Jewgienija Szykawki.

Kielczanie od początku okresu przygotowań wygrali również z Puszczą Niepołomice, Wisłą Puławy, Skrą Częstochowa i Universitateą Cluj. Jedyną porażkę ponieśli w sparingu z FK Orenburg. Na zgrupowaniu z Belek będą trenować do 11 stycznia. Za przygotowanie Korony do rundy wiosennej odpowiada Leszek Ojrzyński, który zastąpił w roli jej szkoleniowca Dominika Nowaka.