Po 23 dniach wrócił do bramki. Anglicy ocenili Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański nie dał się pokonać rywalom West Ham United, dzięki czemu m.in. "Młoty" mogły cieszyć się z 12. wygranej w sezonie w Premier League. Jak oceniono występ polskiego bramkarza?

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Fabiański Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Po 23. dniach przerwy mogliśmy ponownie oglądać Łukasza Fabiańskiego między słupkami drużyny West Ham United. W meczu przeciwko Watford FC zachował czyste konto po raz szósty w sezonie, a jego ekipa wygrała 1:0 po trafieniu Jarroda Bowena.

"Pewny powrót do zespołu, nawet jeśli nie był często angażowany, to w drugiej połowie wybronił akcję Toma Cleverleya i utrzymał West Ham na prowadzeniu" - pisze football-london, które oceniło występ "Fabiana" na 7.

Standard.co.uk przy nazwisku polskiego bramkarza dało notę 6. "Nie miał ani jednej obrony przez cały wieczór" - napisano w komentarzu. Dodano, że zaliczył jedną dobrą akcję, gdy czujnie opuścił linię, żeby poradzić sobie z atakiem Watford.

Na "siódemkę" zapracował według WestHamZone.com. "Nie był za bardzo zajęty. Watford nie stworzył wielu szans, co ułatwiło zadanie" - opisano występ.

Sofascore.com wyceniła występ Fabiańskiego na 7,3, co było wynikiem lepszym od średniej całego zespołu (7,08). Według Whoscored.com zapracował z kolei na ocenę 7,08.

Warto dodać, że dzięki wygranej nad Watfordem, West Ham United awansował na czwarte, premiowane awansem do Ligi Mistrzów, miejsce w tabeli Premier League.

Premier League: dwa samobóje w dwie minuty!