Al Ahly Kair na podium. Przeciwnik się zagotował

Pierwsze rozstrzygnięcie w ostatnim dniu Klubowych Mistrzostw Świata. Egipski Al Ahly wywalczył trzecie miejsce dzięki zwycięstwu 4:0 z Al-Hilal. Saudyjska drużyna grała przez większą część meczu w dziewięciu.

Al Ahly Kair Getty Images / Na zdjęciu: Al Ahly Kair
Al Alhy potrzebował nieco ponad kwadransa na zdobycie dwubramkowego prowadzenia. Oba uderzenia do bramki oddał Yasser Ibrahim - obrońca, który w całych dwóch poprzednich sezonach zdobył identyczną liczbę goli. Gola na 3:0 dorzucił w 40. minucie napastnik Ahmed Abdelkader.

Trzeci gol padł już w rywalizacji jedenastu na dziewięciu. Clement Turpin zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki dwóm piłkarzom Al-Hilal. Piłkarze z Arabii Saudyjskiej kompletnie zagotowali się, a do szatni zostali odesłani Matheus Pereira i Mohamed Kanno. Odrobienie strat po takich osłabieniach było praktycznie niemożliwe. Al-Hilal rozczarował po ciekawym występie w półfinale przeciwko Chelsea FC.

Ten mecz trzeba było po prostu dograć do końca. Drużyna z Kairu wbiła jeszcze bezradnemu przeciwnikowi gola na 4:0. Jak się okazało, trafienie Amro Elsoulii w 64. minucie ustaliło wynik, a jedynym osiągnięciem mistrza Azji było uniknięcie totalnej kompromitacji.

W finale zmierzą się Chelsea FC z Palmeiras.

Al-Hilal FC - Al Ahly Kair 0:4 (0:3)
0:1 - Yasser Ibrahim 8'
0:2 - Yasser Ibrahim 17'
0:3 - Ahmed Abdelkader 40'
0:4 - Amro Elsoulia 64'

Al-Hilal: Mohammed Alowais - Yasser Alshahrani (72' Mohammed Alburayk), Jang Hyun-Soo (73' Musab Fahz Aljuwayr), Muteb Almufarrij, Saud Abdulhamid - Gustavo Cuellar (46' Mohammed Jahfali), Matheus Pereira, Andre Carrillo (46' Salman Alfaraj), Mohamed Kanno, Salem Aldawsari (84' Michael) - Moussa Marega

Al Ahly: Aly Lotfy - Yasser Ibrahim, Maaloul Ali (87' Mahmoud Wahid), Mohamed Abdelmoneim, Mohamed Hany (46' Karim Fouad) - Hamdy Fathy, Dieng Aliou (66' Walid Soliman), Amro Elsoulia - Mohamed Sherif, Taher Mohamed (46' Hussein El Shahat), Ahmed Abdelkader (87' Luis Miquissone)

Żółte kartki: Alfaraj (Al-Hilal) oraz Hany, Sherif (Al Ahly)

Czerwone kartki: Matheus Pereira (Al-Hilal) /14' - za faul/, Mohamed Kanno (Al-Hilal) /28' - za faul/