Kompromitująca porażka Legii. Drugoligowiec lepszy od mistrza Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Legia Warszawa oblała kolejny sprawdzian. Tym razem podopieczni Aleksandara Vukovicia przegrali 1:2 z drugoligowymi Wigrami Suwałki. Wszystkie gole padły w niewielkim odstępie czasowym.

Po bezbramkowym remisie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza Aleksandar Vuković przetestował zawodników rezerwowych i mocno się rozczarował Grano 45+30+30 minut.

Wigry Suwałki objęły prowadzenie w 23. minucie gry. Mateusz Lewandowski odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu i strzałem głową pokonał Kacpra Tobiasza. Kilkadziesiąt sekund później drugoligowiec podwyższył wynik. Denis Gojko wygrał pojedynek z golkiperem Legii i znalazł drogę do siatki.

Stołeczna drużyna zdołała odpowiedzieć tylko jednym golem. W 25. minucie Paweł Wszołek podszedł do rzutu karnego i pokonał Hieronima Zocha. Rezultat już się nie zmienił.

Po pierwszych 45 minutach trener "Wojskowych" postawił na młodzież. To tylko dowód na to, że Vuković ma niewielkie pole manewru. Swoją szansę dostał też Richard Strebinger, który tego samego dnia podpisał półroczny kontrakt z klubem. Nowy bramkarz zachował czyste konto.

Porażka z drugoligowcem z pewnością nie poprawiła morale piłkarzy Legii. Aktualni mistrzowie Polski plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. W ramach 23. kolejki warszawianie podejmą Wisłę Kraków (25 lutego).

Legia Warszawa - Wigry Suwałki 1:2 (1:2, 1:2) 0:1 - Mateusz Lewandowski 23' 0:2 - Denis Gojko 24' 1:2 - Paweł Wszołek (k.) 25'

Legia: Kacper Tobiasz (46' Richard Strebinger) - Mateusz Grudziński (46' Patryk Konik), Igor Charatin (46' Patryk Pierzak), Karol Noiszewski (76' Kacper Gościniarek), Paweł Wszołek (46' Jakub Kwiatkowski), Bartłomiej Ciepiela (46, Ramil Mustafajew), Jurgen Celhaka (46' Igor Strzałek), Lirim Kastrati (46' Ernest Muci), Szymon Włodarczyk (46' Filip Laskowski, 76' Bartosz Widejko), Maciej Rosołek (46' Kacper Skwierczyński, 76' Jakub Czajkowski), Rafael Lopes (46' Arkadiusz Ciach, 76' Wiktor Kamiński).

Wigry (wyjściowy skład): Hieronim Zoch - Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Michał Ozga, Elso Brito, Bojan Gvozdenović, Mikołaj Łabojko, Patryk Mularczyk, Denis Gojko, Mateusz Sowiński, Mateusz Lewandowski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Legia utrzyma się w PKO Ekstraklasie?