Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Cezary Kulesza spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Mamy komentarz prezesa PZPN

Coraz goręcej wokół meczu Rosja – Polska. Konflikt na Wschodzie sprawił, że nie wiadomo, co stanie się z półfinałem barażu eliminacji do mistrzostw świata. We wtorek doszło do spotkania prezesa PZPN z premierem rządu. Mamy komentarz Cezarego Kuleszy.

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Cezary Kulesza Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Cezary Kulesza
PZPN nie pozostaje bierny w sprawie spotkania Rosja – Polska (24 marca w Moskwie). Tym bardziej, że narastający konflikt na Wschodzie sprawia, iż mnożą się wątpliwości co do tego, czy i gdzie mecz miałby się odbyć.

Cezary Kulesza, prezes piłkarskiej centrali, odbył dziś kilka narad w tej sprawie.

Po pierwsze, nasz związek już skontaktował się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. - Wysłaliśmy dziś list do FIFA - potwierdził nam Kulesza. - Poprosiliśmy o wyjaśnienie kwestii dotyczących barażu z Rosją. Wiemy, że sytuacja na Ukrainie i w Rosji jest bardzo napięta i nie wiadomo, co będzie dalej. A to budzi duży niepokój – komentuje dla WP SportoweFakty prezes PZPN, który dziś odbył też ważne spotkanie na gruncie politycznym.

Przed prezesem Kuleszą kolejne nerwowe dni, bo sytuacja na Wschodzie budzi niepokój również z piłkarskiego punktu widzenia Przed prezesem Kuleszą kolejne nerwowe dni, bo sytuacja na Wschodzie budzi niepokój również z piłkarskiego punktu widzenia
- Nie zajmujemy się polityką. To gestia naszego rządu i premiera Mateusza Morawieckiego, z którym spotkałem się dzisiaj. My skupiamy się na sporcie, na naszej robocie. Zależy nam na tym, aby piłkarze przygotowywali się do tego kluczowego dla nas meczu w normalnych warunkach. Jednocześnie musimy zadbać o bezpieczeństwo drużyny i całej naszej delegacji, która miałaby polecieć do Moskwy – podkreśla Kulesza.

PZPN trzyma rękę na pulsie

- Na razie zachowujemy spokój, ale chcemy trzymać rękę na pulsie. Oczekujemy więc oficjalnego stanowiska FIFA. Do meczu z Rosją jest coraz mniej czasu, a musimy wiedzieć, co robić. Chodzi o logistykę, bilety. A przecież sprawa dotyczy nie tylko nas, ale i Szwedów czy Czechów, którzy także mogą wystąpić w Moskwie – mówi prezes PZPN.

Takiego napięcia nie było już dawno

Polityka FIFA z reguły zakłada, że jeśli w miejscu rozegrania meczu jest bezpiecznie, to spotkanie się odbywa. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z sytuacją bez precedensu. Takiego napięcia, rzucającego cień również na piłkę, nie było w Europie od dawna i w tym momencie wydaje się, że każde rozwiązanie jest możliwe. Tym bardziej, że już trwają naciski wielu środowisk, aby odebrać Sankt-Petersburgowi organizację finału Ligi Mistrzów.

Rosja straci finał Ligi Mistrzów?
Dytjatjew: Wojna trwa już od lat

ZOBACZ WIDEO: Miliony obejrzały filmik "Ibry". Nic dziwnego!
Czy mecz Rosja - Polska powinien się odbyć w Moskwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • Witalis Zgłoś komentarz
  @modek WP SF: to też usuniesz?! ...@Maly K..d.pel: pozdrów swoich kolesi z moderacji usuwających każdy komentarz adresowany do ciebie, niedorobiony trollu.
  • 19biegacz00 Zgłoś komentarz
   Sport musi być po za polityką mecz normalnie powinien się odbyć. Szanse na awans Polski są raczej minimalne
   • JaroslavZ Zgłoś komentarz
    Walkower powinien być i koniec, wykluczyć ruskich z dalszych rozgrywek
    • Maly Kurdupel Zgłoś komentarz
     Walka o nic - i tak Polska nie przejdzie dalej do gry w MS. Robi sie wielkie hallo a wystarczy nie pojechac na ten mecz do Moskwy , co nie ?
     • Black Wars Zgłoś komentarz
      Znając Putiniasów to zrobią wszystko , żeby wykluczyć kilku naszych po przyjeździe do nich z tzw. poztytwnym wynikiem na covid. Oni nie lubią przegrywać a tym bardziej jak nie mają nad
      Czytaj całość
      czymś kontroli. Dziwi mnie tylko, że FIFA czy UEFA oraz przedastawiciele innych dyscyplin nie reaguje na takie sytuacje..... odbiorem im przywileju rozgrywania swoich spotkań z innymi krajami. Sankcje powinny być dotkliwe i to na wszystkich sportowych arenach. Czas zastopować ich wojennym zapędom !!!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×