Zespół Gikiewicza zatrzymał Borussię. Cenny punkt

Walczący o utrzymanie FC Augsburg podzielił się punktami z Borussią Dortmund (1:1). Rafał Gikiewicz nie zachował czystego konta. W drugim niedzielnym meczu RB Lipsk był minimalnie lepszy od VfL Bochum (1:0).

Rafał Szymański
 Rafał Gikiewicz w akcji PAP/EPA / RONALD WITTEK / Rafał Gikiewicz w akcji
W 11. minucie gry przed szansą stanął Michael Gregoritsch. Piłkarz FC Augsburg oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska i piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Kilkadziesiąt sekund później dortmundczycy odpowiedzieli uderzeniem Mahmouda Dahouda. Przytomnie zachował się jednak Rafał Gikiewicz, który wybił piłkę na rzut rożny.

Polak skapitulował w 35. minucie. Dahoud oddał piłkę Thorganowi Hazardowi, a ten przeprowadził indywidualną akcję. Reprezentant Belgii ośmieszył defensywę gospodarzy i znalazł drogę do siatki. Gikiewicz nawet nie ruszył się z miejsca.

34-latek miał ręce pełne roboty. Po przerwie Donyell Malen przymierzył zza pola karnego i Gikiewicz sparował piłkę na poprzeczkę.

Podopieczni Markua Weinzierla doprowadzili do wyrównania w kuriozalnych okolicznościach. W 78. minucie Arne Maier próbował uderzyć, następnie Noah Joel Sarenren Bazee dopadł do piłki i wbił ją do bramki.

FC Augsburg zremisował 1:1 z wyżej notowanym rywalem i awansował na 15. pozycję w stawce. Borussia niezmiennie jest wiceliderem Bundesligi. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Gikiewicz. Robert Gumny zmaga się z kontuzją i nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

W 24. kolejce RB Lipsk wywiózł komplet punktów z terenu VfL Bochum. Szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Christopher Nkunku. Francuz ma na koncie już 14 bramek w tym sezonie.

FC Augsburg - Borussia Dortmund 1:1 (0:1)
0:1 - Thorgan Hazard 35'
1:1 - Noah Joel Sarenren Bazee 78'

VfL Bochum - RB Lipsk 0:1 (0:0) 0:1 - Christopher Nkunku 82'