Miedź Legnica odjeżdża w kierunku PKO Ekstraklasy

Miedź Legnica musiała poczekać na rozpoczęcie rundy wiosennej do poniedziałku. Naładowana energią odniosła zwycięstwo 2:0 ze Skrą Częstochowa i umocniła się na pierwszym miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Po pokonaniu beniaminka podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mają o siedem punktów więcej niż wicelider Widzew Łódź i o 11 więcej niż trzecia w tabeli Korona Kielce. To spory kapitał. W pierwszej kolejce rundy wiosennej najgroźniejsi konkurenci legniczan nie zwyciężali. Widzew przegrał 2:5 z Arką Gdynia, a Korona zremisowała 1:1 ze Stomilem Olsztyn.

Przewaga Miedzi w posiadaniu piłki nie była zaskoczeniem. Faktyczni gospodarze meczu nie mieli problemu z przekuciem wczesnych ataków w prowadzenie 1:0. W 15. minucie Jurich Carolina skorzystał z dogrania Macieja Śliwy i oddał strzał do bramki Mateusza Kosa. Od tego momentu lider nie musiał spieszyć się z kolejnymi akcjami.

Miedź miała w pierwszej połowie aż 73 procent posiadania piłki. Brakowało jednak strzałów. Ten Juricha Caroliny był jednym z zaledwie trzech przed przerwą, także na pewno piłkarze mieli rezerwy do uwolnienia.

Na drugiego gola Miedzi trzeba było poczekać do 64. minuty, a w zasadzie nawet dłużej, ponieważ uderzenie Nemanji Mijuskovicia na 2:0 zostało uznane dopiero po wideo weryfikacji. Jak się okazało, podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zrobili wszystko zgodnie z przepisami piłkarskimi i ich sytuacja zrobiła się komfortowa. Do końca radzili sobie oni z atakami Skry. Obrona z debiutantem Jensem Gammelbym zachowała czyste konto.

Skra Częstochowa - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
0:1 - Jurich Carolina 15'
0:2 - Nemanja Mijusković 64'

Skra: Mateusz Kos – Aleksander Paluszek, Adam Mesjasz, Krzysztof Napora (60' Bartłomiej Burman), Mariusz Holik, Kamil Lukoszek, Bartosz Baranowicz, Szymon Szymański (88' Piotr Pyrdoł), Dawid Niedbała (60' Mikołaj Kwietniewski), Piotr Nocoń, Maciej Mas (60' Krzysztof Ropski)

Miedź: Paweł Lenarcik - Jens Gammelby, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina, Maxime Dominguez (77' Mehdi Lehaire), Damian Tront (77' Szymon Matuszek), Maciej Śliwa (88' Igor Lewandowski), Chuca (90' Szymon Stróżyński), Kamil Zapolnik, Patryk Makuch

Żółte kartki: Szymański, Napora (Skra) oraz Dominguez (Miedź)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)