Dyrektorski transfer do Legii Warszawa

Radosław Mozyrko po zaledwie pół roku odchodzi z Warty Poznań. Były już dyrektor sportowy zielonych objął nową posadę w Legii Warszawa.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Radosław Mozyrko Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Radosław Mozyrko
- Gdy latem 2021 roku podpisywałem kontrakt z Wartą Poznań, nie przypuszczałem, że będę miał przyjemność pracować w klubie niewiele ponad pół roku. Zakładałem, że będę tutaj przez kilka lat, tak jak przewidywał to mój kontrakt. Niestety pojawił się problem w pogodzeniu mojego życia prywatnego z obowiązkami zawodowymi - powiedział Radosław Mozyrko na łamach oficjalnego serwisu zielonych.

- W ostatnim czasie poświęciłem sprawy rodzinne i robiłem wszystko, żeby nasza praca w okienku transferowym była jak najbardziej efektywna. Teraz już wiem, że nie jestem w stanie połączyć skutecznie życia rodzinnego z zawodowym, mając dom w Warszawie i pracując w Poznaniu. Myślę, że każdy, kto ma żonę i małe dzieci, potrafi zrozumieć, o czym mówię - dodał.

Mozyrko wraca do Legii Warszawa, w której pracował już w latach 2016-2019 jako menedżer akademii. Teraz obejmuje stanowisko dyrektora działu skautingu.

- Śmiało mogę powiedzieć, że jest osobą kompetentną i godną zaufania. Będzie znaczącym wzmocnieniem pionu sportowego klubu, odpowiedzialnym za skuteczną realizację polityki transferowej. Przez ostatni czas, pracując w strukturach skautingu Chelsea i na stanowisku dyrektora sportowego Warty Poznań, Radek zdobywał dodatkowe, cenne doświadczenie właśnie w tym obszarze. Jednocześnie bardzo dobrze zna struktury Legii i jest świadomy wymagań oraz presji, towarzyszących realizacji celów sportowych klubu - stwierdził dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany przez oficjalny serwis mistrza Polski.

Mozyrko pracował w Warcie od jesieni 2021 roku, zastępując na stanowisku Roberta Grafa, który przeniósł się wtedy do Rakowa Częstochowa.

Warta nie spodziewała się, że w trakcie rundy wiosennej straci dyrektora sportowego, lecz już przystąpiła do poszukiwań następcy. - Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli ogłosić nazwisko nowej osoby odpowiedzialnej za ten ważny dział w klubie - podkreślił prezes Bartosz Wolny.

Czytaj także:
Transfer z Warty Poznań do Arki Gdynia
Warta Poznań walczy o nowy stadion. Spotkanie na najwyższym szczeblu

ZOBACZ WIDEO: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry
Czy ściągnięcie Radosława Mozyrki do właściwy ruch Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×