Stępiński trafił w samej końcówce. Gol na wagę remisu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Cablenet Cyprus / Na zdjęciu: gol Mariusza Stępińskiego
YouTube / Cablenet Cyprus / Na zdjęciu: gol Mariusza Stępińskiego

Mariusz Stępiński uratował swoją drużynę w ważnym meczu z APOEL-em Nikozja (1:1). Napastnik Arisu Limassol znalazł drogę do siatki w samej końcówce.

26-letni Polak nie najlepiej rozpoczął mecz. W 12. minucie meczu Mariusz Stępiński uderzył Lucasa łokciem i po konsultacji VAR sędzia podyktował "jedenastkę". Zawodnik Arisu został ukarany żółtym kartonikiem. Do piłki podszedł Giorgi Kvilitaia, jednak bramkarz popisał się skuteczną interwencją.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Lucas precyzyjnie dośrodkował na głowę Dieumerciego Ndongali, a ten silnym strzałem pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

APOEL miał jednobramkową przewagę do 87. minuty. Stępiński z trudem opanował piłkę po zagraniu Matiji Spoljaricia, a następnie strzelił nad interweniującym Simone Scuffetem. Po remisie 1:1 Aris ma na koncie 37 punktów i znajduje się na piątym miejscu w tabeli ligi cypryjskiej.

Stępiński wrócił do podstawowego składu i pokazał się z dobrej strony. W bieżącym sezonie snajper zgromadził już siedem bramek, ma na koncie też trzy asysty. Do końca maja czterokrotny reprezentant Polski jest wypożyczony z Hellasu Werona.

APOEL Nikozja - Aris Limassol 1:1 (1:0) 1:0 - Dieumerci Ndongala 25' 1:1 - Mariusz Stępiński 87'

Gol Mariusza Stępińskiego (od 5:58):