Wicelider eWinner II ligi rozpędzał się powoli

Chojniczanka odpowiedziała na zwycięstwo Ruchu Chorzów i utrzymuje przewagę nad Niebieskimi w tabeli. Podopieczni Tomasza Kafarskiego wygrali 3:1 z Wisłą Puławy, choć jako pierwsi stracili gola.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Wicelider z Chojnic ma o cztery punkty więcej niż trzeci w tabeli Ruch Chorzów. Chojniczanka rozpędzała się powoli w meczu z Wisłą Puławy i przez większość czasu w pierwszej połowie goniła wynik. W 35. minucie dopięła swego i strzałem Artura Pląskowskiego z rzutu karnego odpowiedziała na gola Carlosa Daniela. Po przerwie kandydat do awansu jeszcze podkręcił tempo i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 uderzeniami Marcina Grolika oraz Szymona Skrzypczaka. Ten ostatni efektownie huknął z woleja.

Za zaskoczenie soboty można uznać rozmiar zwycięstwa Śląska II Wrocław z Lechem II Poznań. 4:0 to wysoki wymiar kary dla zespołu z Wielkopolski. Najskuteczniejszym piłkarzem tego meczu był autor dubletu Sebastian Bergier. Nie popisała się walcząca o awans Olimpia Elbląg, która zremisowała 1:1 z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda.

W małych derbach Mazowsza piłkarze Znicza Pruszków wygrali 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a w ich szeregach błyszczał bramkarz Piotr Misztal.

Motor Lublin umocnił się w strefie barażowej dzięki zwycięstwu 1:0 z Pogonią Siedlce. Pierwsza połowa nie była prosta dla podopiecznych Marka Saganowskiego. Dużo było w niej przerw, stałych fragmentów gry, a mało płynnych ataków. Motor wpadł na pomysł na skuteczną akcję po przerwie, a uderzenie Tomasza Swędrowskiego w 51. minucie okazało się rozstrzygające.

22. kolejka eWinner II ligi:

Chojniczanka - Wisła Puławy 3:1 (1:1)
0:1 - Carlos Daniel 8'
1:1 - Artur Pląskowski (k.) 35'
2:1 - Marcin Grolik 58'
3:1 - Szymon Skrzypczak 81'

Lech II Poznań - Śląsk II Wrocław 0:4 (0:3)
0:1 - Sebastian Bergier 8'
0:2 - Sebastian Bergier 38'
0:3 - Adrian Bukowski 45'
0:4 - Piotr Samiec-Talar 59'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
0:1 - Martin Baran 38'

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Swędrowski 51'

Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 1:1 (1:0) 1:0 - Hubert Krawczun 37' 1:1 - Patryk Skórecki 83'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?