Nie było czego zbierać. Podolski huknął z dystansu [WIDEO]

Lukas Podolski potrafi uderzyć z dystansu i udowodnił to w meczu z Cracovią. Gwiazda Górnika Zabrze ustaliła wynik na 3:0.

Rafał Szymański
gol Lukasa Podolskiego YouTube / PKO Ekstraklasa / Na zdjęciu: gol Lukasa Podolskiego
Od pierwszych minut Lukas Podolski był niezwykle aktywny. Strzelanie w Zabrzu rozpoczął Robert Dadok. Wahadłowy sfinalizował świetną akcję byłego reprezentanta Niemiec.

36-latek miał też spory udział przy drugiej bramce gospodarzy. Po podaniu Podolskiego Piotr Krawczyk trafił w słupek, ale po chwili do piłki dopadł Bartosz Nowak. Ofensywny pomocnik sprytnym strzałem pokonał golkipera Cracovii.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. "Pasy" nie potrafiły zagrozić bramce Daniela Bielicy.

Trzeci gol padł w drugiej minucie doliczonego czasu. Przed polem karnym Nowak przekazał piłkę Podolskiemu, a ten przełożył sobie ją na lewą nogę i fantastycznie uderzył pod poprzeczkę. Karol Niemczycki mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Ostatecznie Górnik Zabrze rozbił Cracovię 3:0. W tym momencie zespół Jana Urbana zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

Podolski utrzymuje wysoką formę mimo zaawansowanego wieku. Mistrz świata z 2014 roku w niedzielę strzelił swojego piątego gola w PKO Ekstraklasie.