Powrót Erlinga Haalanda. Padła twierdza w Bundeslidze

Borussia Dortmund lepsza 1:0 niż Arminia Bielefeld, dzięki czemu umocniła się na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Trzeci Bayer 04 Leverkusen poniósł pierwszą od dawna porażkę na własnym stadionie.

Erling Haaland Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Erling Haaland
Nie zabrakło goli w trzech niedzielnych meczach Bundesligi. Borussia Dortmund pracowała nad rozbrojeniem defensywy Arminii Bielefeld przez 21 minut. Piłka trafiła do Mariusa Wolfa od Thorgana Hazarda, a ten rozstrzygnął starcie na terenie byłego już uczestnika europejskich pucharów.

Borussia, bez Erlinga Haalanda w podstawowym składzie, miała przewagę pod względem posiadania piłki, ale nie oddawała większej liczby strzałów celnych. Haaland wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 69. minucie. Gola nie strzelił, ale nie dawał spokoju obronie gości i nie pozwolił im na zebranie się do mocnego ataku w końcówce. Norweg pauzował przez kilka kolejek z powodu kontuzji.

Bayer 04 Leverkusen rozegrał w czwartek energetyczny mecz z Atalantą w Lidze Europy. Po porażce 2:3 będzie musiał gonić w rewanżu. W niedzielę Aptekarze zagrali u siebie z 1.FC Koeln i na pewno nie mogą zaprezentować się tak samo w starciu z Neroblu. O ich porażce 0:1 zdecydowało uderzenie Kingsleya Schindlera w 69. minucie. Bayer przegrał w Leverkusen po raz pierwszy od 31 października.

Również Eintracht Frankfurt miał drobny kłopot z wykorzystaniem atutu własnego boiska. Od 19. minuty przegrywał z VfL Bochum z powodu uderzenia Sebastiana Poltera. Dopiero rozmowa ze szkoleniowcem w szatni pomogła graczom Eintrachtu nastawić celownik i doprowadzić do remisu 1:1. Pomógł też przeciwnik, ponieważ trafienie było samobójcze Erhana Masovicia. Gol na 2:1 dla Eintrachtu był już dziełem Daichiego Kamady.

26. kolejka Bundesligi:

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 1:0 (1:0)
1:0 - Marius Wolf 21'

Bayer 04 Leverkusen - 1.FC Koeln 0:1 (0:1)
0:1 - Kingsley Schindler 69'

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 2:1 (0:1) 0:1 - Sebastian Polter 19' 1:1 - Erhan Masović (sam.) 46' 2:1 - Daichi Kamada 52'