Lewandowski raz, Lewandowski dwa! Piękny gol Polaka

Już po 23 minutach Robert Lewandowski miał dwa gole w meczu z Unionem Berlin. Bayern Monachium ostatecznie rozbił w jesiennym spotkaniu Bundesligi swojego rywala aż 5:2.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z Unionem Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z Unionem
Do starcia Unionu z Bayernem doszło pod koniec października. Robert Lewandowski z pierwszego gola cieszył się już po kwadransie, gdy w swoim stylu wykorzystał rzut karny. Dla "Lewego" była to bramka nr 11 w Bundeslidze.

Po ośmiu minutach snajper Bayernu miał już dublet. Tym razem mistrz Niemiec ciekawie rozegrał rzut wolny i ostatecznie bardzo ładny strzał Lewandowskiego znalazł drogę do bramki.

Oba trafienia Roberta Lewandowskiego można zobaczyć w filmie poniżej.

Bayern tego dnia był wyraźnie lepszy od Unionu. Jeszcze przed przerwą padły dwa gole - najpierw Leroy Sane skierował piłkę do siatki, ale gospodarze odpowiedzieli trafieniem Niko Giesselmanna.

W drugiej odsłonie na 4:1 podwyższył Kingsley Coman, a na 5:2 Thomas Mueller (wcześniej gola dla Unionu zdobył Julian Ryerson). Bayern wygrał ostatecznie 5:2. Lewandowski zagrał pełne 90 minut i ustrzelił dublet.

Rewanżowe spotkanie zaplanowano na sobotę. Początek meczu na Allianz Arena o godz. 18:30. Transmisja w Viaplay.