Cudem uniknął kontuzji! Zobacz brutalny faul na Lewandowskim

W 39. minucie meczu Bundesligi Bayern Monachium - Union Berlin fani Bawarczyków wstrzymali oddech. Robert Lewandowski po ostrym wejściu rywala zwijał się z bólu.

Piotr Bobakowski
Faul na Robercie Lewandowskim WP SportoweFakty / Viaplay / Faul na Robercie Lewandowskim
W końcówce pierwszej połowy sobotniego meczu Bayernu Monachium z 1.FC Unionem Berlin (4:0 relacja TUTAJ) w 27. kolejce niemieckiej Bundesligi Timo Baumgartl niezwykle ostro potraktował Roberta Lewandowskiego.

Chwilę wcześniej młody obrońca gości dał się ograć reprezentantowi Polski i ratując sytuację brutalnie sfaulował "Lewego" (patrz wideo poniżej). Wejście korkami po ścięgnie Achillesa musiało zaboleć.

Na szczęście, kapitan Biało-Czerwonych nie odniósł kontuzji, chociaż takie ryzyko z pewnością istniało. Baumgartl za faul został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

- Faul na Robercie Lewandowskim. Będzie żółta kartka dla Baumgartla, który dał się łatwo ograć. Jak się przyjmuje przeciwnika na plecach... Dobry pokaz techniki Roberta... Ależ to był brutalny faul! No nie... Mam nadzieję, że tu nie będzie nic poważnego, bo wyglądało to brutalnie - ocenili komentatorzy Viaplay.

Źródło: Viaplay