Arkadiusz Milik bohaterem! Derby dla zespołu z Marsylii

Arkadiusz Milik trafił do siatki w derbach Lazurowego Wybrzeża. Polak potwierdził swoją wysoką formę w starciu z OGC Nice, jego Olympique Marsylia zwyciężył 2:1. Marcin Bułka obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Rafał Szymański
piłkarze Olympique Marsylia PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia
Od początku mecz układał się po myśli gospodarzy. Podopieczni Jorge Sampaolego mieli wyraźną przewagę, ale to goście mogli objąć prowadzenie w 24. minucie. Calvin Stengs odnalazł się w polu karnym i spudłował z niewielkiej odległości.

Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji marsylczycy byli bliscy szczęścia. Bramkarz OGC Nice dobrze interweniował po strzale Williama Saliby, a Arkadiusz Milik nie sięgnął piłki. Później Dimtri Payet bardzo mocno uderzył z dystansu i piłka wylądowała na trybunach Stade Velodrome.

W końcówce pierwszej połowy błysnął Cengiz Under. Turecki skrzydłowy przeprowadził indywidualną akcję i wywalczył "jedenastkę" dla miejscowych. Na dodatek Melvin Bard został ukarany żółtą kartkę.

Payet przekazał piłkę Milikowi, który w czwartej minucie doliczonego czasu wymierzył sprawiedliwość. Polski snajper zmylił Waltera Beniteza i pewnie uderzył w lewy dolny róg.

Po przerwie Andy Delort umieścił piłkę w siatce. Radość graczy OGC Nice była jednak przedwczesna, Calvin Stengs został złapany w pułapkę ofsajdową.

W 55. minucie Benitez popełnił błąd po strzale Gersona. Milik odnalazł się w polu karnym i przerzucił piłkę nad bramkarzem, lecz Jean-Clair Todibo interweniował na linii bramkowej. Kadrowicz był na spalonym.

Bardzo aktywny był Stengs. Utalentowany Holender uderzył pod poprzeczkę i kapitalną paradą popisał się Pau Lopez. Przed końcem regulaminowego czasu Hiszpan wygrał jeszcze pojedynek sam na sam z Delortem.

Cedric Bakambu zaznaczył swoją obecność na boisku w 89. minucie. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Gersona i strzałem głową pokonał golkipera.

Ostatnie słowo należało do Mario Leminy. Środkowy pomocnik wpisał się na listę strzelców przed końcowym gwizdkiem, Lopez powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

Olympique wygrał 2:1 z OGC Nice w derbach i zameldował się na pozycji wicelidera Ligue 1. Milik opuścił murawę w 78. minucie. Kadrowicz ma już na koncie siedem trafień w tym sezonie ligi francuskiej. Marcin Bułka nie podniósł się z ławki gości.

Olympique Marsylia - OGC Nice 2:1 (1:0)
1:0 - Arkadiusz Milik (k.) 45+4'
2:0 - Cedric Bakambu 89'
2:1 - Mario Lemina 90+2'

Marsylia: Pau Lopez - Valentin Rongier, William Saliba, Duje Caleta-Car, Pape Gueye (87' Leonardo Balerdi), Boubacar Kamara, Gerson, Matteo Guendouzi, Cengiz Under (75' Amine Harit), Dimitri Payet (88' Cedric Bakambu), Arkadiusz Milik (78' Sead Kolasinac).

Nice: Walter Benitez - Jordan Lotomba (72' Youcef Atal), Jean-Clair Todibo, Pablo Rosario, Melvin Bard (46' Jordan Amavi), Morgan Schneiderlin, Mario Lemina, Khepren Thuram (71' Justin Kluivert), Calvin Stengs (63' Kasper Dolberg), Amine Gouiri, Andy Delort.

Żółte kartki: Caleta-Car, Saliba (Marsylia) - Bard, Lemina (Nice).

Sędzia: Jerome Brisard.