Tylko jeden gol w meczu Ruchu Chorzów. W czołówce bez zmian

Ruch Chorzów nie ustępuje. Po wyrównanym spotkaniu Niebiescy pokonali KKS 1925 Kalisz 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Daniel Szczepan.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
W eWinner II lidze wciąż ciasno w czołówce. W sobotę wygrał wicelider Chojniczanka, zwyciężył Motor i wskoczył na 3. miejsce. W niedzielę skutecznie odpowiedział Ruch. Poza zasięgiem wszystkich jest lider Stal Rzeszów.

Niebiescy podejmowali trudnego rywala. KKS 1925 Kalisz wiosną prezentuje się lepiej niż jesienią. Wprawdzie ostatnio doznał klęski u siebie ze Zniczem Pruszków 0:5, ale wcześniej rozgrywał bardzo dobre mecze.

Dobrą formę kaliszanie potwierdzili w meczu z Ruchem, gdzie byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy. W spotkaniu brakowało piłkarskich fajerwerków. - Wcześniej graliśmy lepiej dla oka, a punktów nie było - przyznał po spotkaniu opiekun gospodarzy Jarosław Skrobacz.

Decydująca dla losów meczu była 40. minuta. W końcówce 1. połowy Ruch przyspieszył, w małym zamieszaniu po wygraniu dwóch pojedynków główkowych Daniel Szczepan znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do siatki. To kolejny gol snajpera wiosną, ale w następnym meczu napastnika zabraknie. Szczepan otrzymał 4. żółtą kartkę w sezonie.

Po przerwie kaliszanie szukali remisu. Kilka razy nonszalancko zachował się bramkarz gospodarzy Jakub Bielecki, ale na swoje szczęście nie zapłacił za to utratą gola. Goście najbliżej wyrównania byli po strzale w słupek z ok. 16 metrów Nestora Gordillo.

KKS walczył do końca, ale Ruch dowiózł skromne prowadzenie i wrócił na 3. miejsce. Strata do Chojniczanki ponownie wynosi cztery punkty. - Jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed tą kolejką - podsumował Jarosław Skrobacz.

Ruch Chorzów - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)
1:0 Daniel Szczepan 40'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik (46' Szkatuła), Nawrocki, Szywacz - Żuk (90' Wójtowicz), Mokrzycki, Sikora, Malec (46' Wyroba) - Foszmańczyk, Janoszka (70' Stępień) - Szczepan (77' Żagiel).

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak - Głaz (59' Putno), Stolc, Kendzia (84' Dudek), Smoliński - Borecki, Gawlik - Zawistowski, Wysokiński (59' Gordillo), Kamiński (46' Staszak) - Giel.

Żółte kartki: Szczepan (Ruch) oraz Gawlik, Głaz, Gordillo, Giel (KKS 1925).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie).

Widzów
: 7214.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów awansuje do Fortuna I ligi?