Dramat reprezentanta Polski! Opuścił boisko na noszach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Jakub Moder w meczu z Brighton
Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Jakub Moder w meczu z Brighton

Jakub Moder nie dotrwał do końca meczu ligowego z Norwich City. Zawodnik Brighton and Hove Albion opuścił murawę przy pomocy klubowych lekarzy. Nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

W 31. kolejce Premier League Brighton and Hove Albion musiał zadowolić się bezbramkowym remisem z Norwich City. Jakub Moder rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Brighton i zameldował się na murawie w 85. minucie.

Reprezentant Polski spędził zaledwie pięć minut na placu gry i został zmieniony przez Jeremy'ego Sarmiento. Sytuacja wyglądała naprawdę niebezpiecznie. Moder upadł na boisko bez kontaktu z rywalem, a następnie złapał się za kolano.

22-latek był załamany. Przed końcem spotkania został na noszach zniesiony do szatni.

Selekcjoner Czesław Michniewicz obawia się o zdrowie podstawowego piłkarza Biało-Czerwonych. Moder czeka na diagnozę lekarzy Brighton and Hove Albion. Jest ryzyko, że opuści najbliższe mecze "Mew".

Dla Modera był to 27. występ w bieżącym sezonie ligi angielskiej. Środkowy pomocnik cieszy się zaufaniem Grahama Pottera i jest też regularnie powoływany do kadry. Piłkarz Brighton zagrał w pełnym wymiarze czasowym przeciwko Szwecji w finale baraży (2:0). Do tej pory uzbierał 20 spotkań w narodowych barwach.

Czy Moder pojedzie na mistrzostwa świata?