Sytuacyjny strzał Lewandowskiego i gol!

To była wielka sensacja. Robert Lewandowski po raz drugi w karierze przegrał z Augsburgiem, ale mecz zakończył z golem. W jesiennym spotkaniu pokonał Rafała Gikiewicza. Teraz czas na rewanż.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski do meczu 19 listopada przystępował w świetnej formie strzeleckiej. W czterech wcześniejszych spotkaniach Bundesligi zdobył w sumie sześć goli, a Bayern Monachium wszystkie wygrał.

Tym razem doszło do sensacji. FC Augsburg po 35 minutach prowadził już 2:0. Najpierw gola strzelił Mads Pedersen, a później Andre Hahn.

Wiarę Bayernowi przywrócił Lewandowski, który strzałem z woleja pokonał Rafała Gikiewicza. Polski bramkarz miał już piłkę na rękach, jednak nie był w stanie skutecznie jej sparować. Gola można zobaczyć w filmie poniżej.

To była ostatnia bramka w tym meczu. W drugiej połowie Augsburg bronił się na tyle skutecznie, że Lewandowski i spółka przegrali ostatecznie 1:2.

Lewandowski strzelił Augsburgowi już 22 gole w karierze. Z 18 meczów przegrał tylko dwa razy.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się na Allianz Arena w sobotę o godz. 15:30. Transmisja w Viaplay.

Ile goli strzeli Augsburgowi Robert Lewandowski?