Chrobry Głogów wrócił z dalekiej podróży

Podopieczni Ivana Djurdjevicia stracili dwa gole w pierwszej połowie, a swój pościg rozpoczęli dopiero w ostatnim kwadransie. Zdążyli doprowadzić do remisu 2:2, a mogli nawet pokonać Skrę Częstochowa.

Michał Rzuchowski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Michał Rzuchowski
Chrobry nie wykorzystał szansy na zajęcie czwartego miejsca w tabeli. Warunkiem było pokonanie beniaminka. W rundzie wiosennej pozostaje jednak niepokonany, a 12 zdobytych punktów to mniej tylko od tegorocznego dorobku Miedzi Legnica i Arki Gdynia. Dla odmiany, Skra jeszcze nie wygrała po zimowym okresie przygotowań i jest na dole w tabeli wiosny.

Chrobry oddał dwa celne uderzenia na początku meczu, ale nie zaskoczył Mateusza Kosa. Próbowali Mikołaj Lebedyński i Dominik Piła. Złą informacją dla trenera Ivana Djurdjevicia była również kontuzja Mateusza Machaja. Za ofensywnego pomocnika wszedł w 18. minucie nominalny napastnik Dennis van der Heijden. Dołączył on w przodzie do Mikołaja Lebedyńskiego.

Skra poczekała na okazję do przeprowadzenia ataku i zrobiła to skutecznie. W 33. minucie Adam Mesjasz strzelił na 1:0 z rzutu karnego przyznanego za faul Olivera Praznovskiego na Piotrze Pyrdole. Pięć minut później była powtórka z rozrywki i Mesjasz uderzył na 2:0 z rzutu karnego za przewinienie Rafała Leszczyńskiego na Macieju Masie. Beniaminek miał solidną zaliczkę, a Chrobry stracił dwa gole w drugim meczu z rzędu po serii czystych kont.

Późno, bo późno, ale goście poderwali się do pościgu. W 79. minucie Dominik Piła strzelił gola kontaktowego na 1:2 po dograniu Dennisa van Heidena. Niewiele później ten sam zawodników miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale spudłował po dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego. Do kompromisowego wyniku 2:2 doprowadził zmiennik Tomasz Cywka strzałem zza pola karnego w 89. minucie. Była jeszcze szansa na rozstrzygnięcie meczu przez Chrobrego, której nie wykorzystał Van der Heijden.

Skra Częstochowa - Chrobry Głogów 2:2 (2:0)
1:0 - Adam Mesjasz (k.) 33'
2:0 - Adam Mesjasz (k.) 38'
2:1 - Dominik Piła 79'
2:2 - Tomasz Cywka 89'

Skra: Mateusz Kos – Adam Mesjasz, Aleksander Paluszek, Piotr Nocoń, Maciej Mas (84' Krzysztof Ropski), Piotr Pyrdoł (71' Przemysław Sajdak), Bartosz Baranowicz, Krzysztof Napora, Adam Olejnik (71' Dawid Niedbała), Mariusz Holik, Bartłomiej Burman (84' Łukasz Winiarczyk)

Chrobry: Rafał Leszczyński – Paweł Tupaj (86' Michał Ilków-Gołąb), Michał Michalec, Oliver Praznovsky, Marcel Ziemann, Michał Rzuchowski, Jaka Kolenc (65' Tomasz Cywka), Mateusz Bochnak (65' Dominik Dziąbek), Mateusz Machaj (18' Dennis van der Heijden), Dominik Piła, Mikołaj Lebedyński

Żółte kartki: Holik, Niedbała (Skra) oraz Van der Heijden (Chrobry)