Powróciły koszmary Romy. Grał Nicola Zalewski

AS Roma tym razem nie skompromitowała się w Bodo, ale i nie uniknęła porażki. W przegranym 1:2 meczu nie popisał się bramkarz Rui Patricio, a Nicola Zalewski był na boisku przez 65 minut.

Radość piłkarzy FK Bodo/Glimt PAP/EPA / Mats Torbergsen / Na zdjęciu: Radość piłkarzy FK Bodo/Glimt
AS Roma rozpoczęła ostrożnie mecz w Norwegii. Jose Mourinho i jego podopieczni mieli w pamięci porażkę 1:6 poniesioną w tym samym miejscu w październiku w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

W kwadransie poprzedzającym przerwę Giallorossi przeszli do ataku. Tammy Abraham jeszcze nie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, ale w 43. minucie Lorenzo Pellegrini strzelił na 1:0 po ładnej wymianie podań z Henrichem Mchitarjanem.

W podstawowym składzie rzymian był Nicola Zalewski, którego występ zapowiadała tylko część włoskich mediów. Polak grał na lewej stronie boiska, miał swój wkład w akcję bramkową i tradycyjnie starał się utrudnić życie przeciwnikom swoimi rajdami.

Roma rozsypała się na boisku po przerwie, czego konsekwencją było ściągnięcie między innymi Zalewskiego w 65. minucie. Było to już przy stanie 1:1. Przy golu FK Bodo/Glimt źle zachował się bramkarz Rui Patricio i tylko małym usprawiedliwieniem dla Portugalczyka był rykoszet od pleców Ulrika Saltnesa. Patricio wrzucił sobie piłkę do bramki zamiast ją sparować.

FK Bodo/Glimt przypomniało, że potrafi być niebezpieczne dla Giallorossich i szukało drugiego gola. W 90. minucie Hugo Vetlesen strzelił na 2:1 po wrzutce z rzutu wolnego. Wykonanie interwencji ponownie utrudnił bramkarzowi rykoszet. W ten sposób norweska drużyna zabierze do Rzymu zaliczkę.